Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Egy csapat bevándorló megpróbál átkelni a mexikói határon, hogy eljusson az Egyesült Államokba, azonban útjukat állja egy távcsöves puskával felszerelt, önjelölt "igazságosztó", akit nem kevés rasszista indulat fűt. Kíméletlen macska-egér játék kezdődik a sivatagban, amely során a zsigeri feszültség egy perce sem szűnik…
A torokszorítóan izgalmas thrillert a Gravitációval Oscar-díjat nyert Alfonso Cuarón és fia, Carlos Cuarón producerként, másik fia, Jonás Cuarón pedig író-rendezőként jegyzi. A főszerepben a Walking Dead egyik főgonoszaként is ismert Jeffrey Dean Morgan és Gael García Bernal (Korcs szerelmek, Anyádat is, Che Guevara: Egy motoros naplója) láthatók. A film a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon (TIFF) mutatkozott be, ahol elnyerte a nemzetközi filmkritikusok FIPRESCI-díját, majd 2016-ban Mexikó hivatalos Oscar-nevezettjeként szállt versenybe a Legjobb külföldi film díjáért.(Pannonia Entertainment)

2017. 04. 21. 12:21

A történet rém egyszerű, de a jó rendezés megmenti a filmet, így nem lehet unalmasnak jellemezni. Mégis van egy kis hiányérzetem. A 80 perc hozott egyfajta izgalmat, de ha kicsit drámaibbra nyújtják, és megtudom érteni (szeretni) a karaktereket, akkor biztos jobban beleborzongok a történtekbe. Itt elsősorban Jeffrey Day Morgan motivációjára gondolok, zavart, hogy a kutyaszeretetén kívül semmit sem tudtam meg. Gondolom, erős politikai témát nem akartak feszegetni.
A csodálatos képi világ miatt érdemes moziba, vagy legalább HD minőségben megnézni. Rövid de izgalmas macska-egér hajsza kíséri végig a filmet, ami mellé nem sok háttérinformáció jutott.

2016. 12. 30. 12:50

Cuarón nagyon jól összehozta ezt a "hajsza" filmet, amibe belevegyítette az emigráció viszontagságait. Szerintem ez egy fontos perspektíva, és nagyon aktuális téma.

2016. 10. 08. 09:38

nagyon jó vizualitás, sivatagi hajsza, én elégedett voltam vele.

Jeffrey Dean Morgan

A film összes jelenetét a szabadban forgatták.

Jeffrey Dean Morgan és Lew Temple a The Walking Deadben játszott együtt először.

Gael García Bernal és Marco Pérez a Korcs szerelmekben is együtt játszott.

Movieaddicts: Desierto - Az Ördög országútja
Szerencsére a rendező ügyesen bánik az eszközeivel és egy nagyon élvezhető és cseppet sem unalmas filmet kapunk tőle. 8,5/10
VOX.hu - Desierto - Az ördög országútja
A Desierto ettől függetlenül egy feszes és végig izgalmas film, ami csak azért hagy hiányérzetet, mert jóval több is lehetett volna belőle. 70/100
Supernaturalmovies: Desierto
Hogy az ifjabbik Cuarón az apja nyomdokaiba tud-e majd lépni, az még a jövő zenéje, de soha rosszabb bemutatkozást. 7/10