Desierto: Az Ördög országútja

Desierto: Az Ördög országútja

Desierto
Jeffrey Dean Morgan

Egy csapat bevándorló megpróbál átkelni a mexikói határon, hogy eljusson az Egyesült Államokba, azonban útjukat állja egy távcsöves puskával felszerelt, önjelölt "igazságosztó", akit nem kevés rasszista indulat fűt. Kíméletlen macska-egér játék kezdődik a sivatagban, amely során a zsigeri… Több

Rendező: Jonás Cuarón
Forgatókönyvíró: Jonás Cuarón, Mateo Garcia
Zene: Woodkid
Ország: Franciaország, Mexikó
Premier (HU): 2017.04.20.

2018.12.30 Gino

Cuarón nagyon jól összehozta ezt a "hajsza" filmet, amibe belevegyítette az emigráció viszontagságait. Szerintem ez egy fontos perspektíva, és nagyon aktuális téma.

2017.11.18 indingo

Annyira nem voltam elragadtatva a filmtől. A pali mindig mindenkit, ezer méterről telibe lő, de a főszereplő csávót 10 méterről is elvéti. Meg amikor kocsival menekülnek, normális ember az utat nézi........

2017.12.10 Deku

Hangulatból nem volt hiány és a színészi játék kiemelkedően elkészült. Eme film hihetetlenül könnyed és szórakoztató. Igazán tetszett benne, hogy nem akart olyan nagynak látszani és bőven azt a szintet hozta, ami elvárható tőle.

2018.04.15 TomÁcs

Jeffrey Dean Morgan karakterét nem egészen értettem. Persze védi a hazáját, meg minden de volna rá más mód is. Érdekes film, mindig történik benne valami.

2017.04.21 MMcFly2015

A történet rém egyszerű, de a jó rendezés megmenti a filmet, így nem lehet unalmasnak jellemezni. Mégis van egy kis hiányérzetem. A 80 perc hozott egyfajta izgalmat, de ha kicsit drámaibbra nyújtják, és megtudom érteni (szeretni) a karaktereket, akko... Több

A film összes jelenetét a szabadban forgatták. Szerző: hp

Jeffrey Dean Morgan és Lew Temple a The Walking Deadben játszott együtt először.Szerző: hp

Gael García Bernal és Marco Pérez a Korcs szerelmekben is együtt játszott. Szerző: hp

rendező az Oscar-díjas direktor, Alfonso Cuarón fia. Szerző: hp

(2017. 04. 24.)
Desierto - Az ördög országútja
A Desierto ettől függetlenül egy feszes és végig izgalmas film, ami csak azért hagy hiányérzetet, mert jóval több is lehetett volna belőle. 70/100 Több

Értékelés: 8.5/10
(2017. 04. 21.)
Desierto - Az Ördög országútja
Szerencsére a rendező ügyesen bánik az eszközeivel és egy nagyon élvezhető és cseppet sem unalmas filmet kapunk tőle. 8,5/10 Több

(2017. 05. 02.)
Desierto
Hogy az ifjabbik Cuarón az apja nyomdokaiba tud-e majd lépni, az még a jövő zenéje, de soha rosszabb bemutatkozást. 7/10 Több
A kalifátus
Okkupert