Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Desierto - Az Ördög országútja

(Desierto)
Desierto - Az Ördög országútja

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Egy csapat bevándorló megpróbál átkelni a mexikói határon, hogy eljusson az Egyesült Államokba, azonban útjukat állja egy távcsöves puskával felszerelt, önjelölt "igazságosztó", akit nem kevés rasszista indulat fűt. Kíméletlen macska-egér játék kezdődik a sivatagban, amely során a zsigeri feszültség egy perce sem szűnik…
A torokszorítóan izgalmas thrillert a Gravitációval Oscar-díjat nyert Alfonso Cuarón és fia, Carlos Cuarón producerként, másik fia, Jonás Cuarón pedig író-rendezőként jegyzi. A főszerepben a Walking Dead egyik főgonoszaként is ismert Jeffrey Dean Morgan és Gael García Bernal (Korcs szerelmek, Anyádat is, Che Guevara: Egy motoros naplója) láthatók. A film a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon (TIFF) mutatkozott be, ahol elnyerte a nemzetközi filmkritikusok FIPRESCI-díját, majd 2016-ban Mexikó hivatalos Oscar-nevezettjeként szállt versenybe a Legjobb külföldi film díjáért.(Pannonia Entertainment)

2016. 10. 08. 09:38

nagyon jó vizualitás, sivatagi hajsza, én elégedett voltam vele.

2016. 12. 30. 12:50

Cuarón nagyon jól összehozta ezt a "hajsza" filmet, amibe belevegyítette az emigráció viszontagságait. Szerintem ez egy fontos perspektíva, és nagyon aktuális téma.

2016. 04. 28. 17:01

Cuarónnak ez a szociális drámája nem annyira nyűgözött le, mint ahogy vártam tőle. Inkább lett belőle egy kicsit akciózós, zilált alkotás.

Jeffrey Dean Morgan

A film összes jelenetét a szabadban forgatták.

Jeffrey Dean Morgan és Lew Temple a The Walking Deadben játszott együtt először.

Gael García Bernal és Marco Pérez a Korcs szerelmekben is együtt játszott.