Dűne

Dune

A film zenéjének komponálását eredetileg Ennio Morriconénak ajánlotta fel Dino De Laurentiis. Ám De Laurentiis eltűnt egy szó nélkül, és Morricone akkor tudta meg, hogy eredetileg Totóval csináltatta meg. A mester úgy tett, mintha mi sem történt volna, de onnantól kezdve kevésbé bízott meg De Laurentiisben.Szerző: Thibo84

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

David Lynch-nek két további filmre volt szerződése, de ezek sosem készültek el a film bukása miatt.Szerző: dulkap

Néhány jelenetet ugyanazon a helyen és ugyanakkor vettek fel, mint a Conan, a pusztító-t.Szerző: dulkap

David Lynch ezt a filmet tartja a karrierje legnagyobb kudarcának.Szerző: kázsé

David Lynch elutasította a felkérést, hogy rendezze meg a Jedi visszatért ennek a filmnek a kedvéért.Szerző: kázsé

Patrick Stewart szerint a sivatagi öltözék volt a legkényelmetlenebb jelmez, amit valaha viselnie kellett.Szerző: kázsé

Az inak, amelyeket akkor látunk, mikor Paul megcsáklyázza a homokférget, gumi óvszerből készültek.Szerző: kázsé

A teljes stáb mintegy 1700 emberből állt.Szerző: kázsé

A film eredeti bemutatóján olyan cetliket osztogattak, melyeken a film fontosabb szereplőit mutatták be.Szerző: kázsé