Eredet

Inception

2018.07.30 czerik

Szuper és izgalmas film, egy nagyon érdekes "lezárással". Nagyszerű szereplők, remek történet. Ajánlom mindenkinek.

2018.03.18 NFG

Szerintem a története nagyon elgondolkodtató! Kicsit nyomasztónak is éreztem! De mindenképpen egy olyan film, amit egyszer látni kell! A végén tetszik, ahogy nem szájbarágósan lezárják, hanem a nézőre hagyják a befejezést!

2016.02.08 doroffee

Jó kis film. Nagyon tetszik az alapkoncepció és maga a törénet fifikássága és sokrétűsége. Az alakítások remekek, a szerelmi szál nagyon megérintett, és a felvetett filozófiai problémákat nagyon érdekesnek találtam.

2015.01.14 alex

Jó ötlet, de miért kell ebből olyan akciófilmnek lenni? Túl gyors és túl sok erre az ötletre. Az ember elgondolkodna, de arra sincs itt idő.

A film egy nagyon érdekes témát feszeget, ami nagyon bonyolult. Ha elsőre nem is érti meg valaki, az másodjára minden bizonnyal rájön a lényegére. Könnyen tudom ezt mondani (hisz ő az egyik kedvenc színészem), de DiCaprio játéka zseniális volt, átélt... Több

2021.08.22 Filmimado

Őszintén szólva: jó film

Igazán jó film. Eléggé hasonlít a Mátrixra, de nem nevezném másolatnak. A legtöbb elem egyedi. Viszont sokan nem értik az egészet, igen, kicsit bonyolult. De az sosem árt. Ez is egy olyan film, aminek nem lehetne folytatást csinálni. Mivel a végén van egy elgondolkodtató rész: álom vagy nem álom a vége? Főhősünk visszatért a családjához? Egy második résznél muszáj lenne kiderülnie, pont ezért nem kell folytatás. Ez olyan, mintha alternatív lenne. Te dönthetsz: álom vagy nem. Olyan, mintha a néző fejezné be a végét. Hihet, amit akar, az lesz számára a befejezés.

2020.10.07 HannaK

Elképesztő látványvilágú film, Christopher Nolan ismét nagyot alkotott. Többször érdemes megnézni, engem minden alkalommal lenyűgöz.

2024.03.16 orákulum

Fantasztikus

Christopher Nolan zseniálisan fel tudja építeni a filmjei világát. Itt is megdöbbentően részletes a történet, a karakterek is jól ki vannak dolgozva. A történet olyan összetett, hogy ahhoz, hogy teljesen megértsük, többször is meg kell nézni. Dráma is van a filmben, az is szuper. A színészi alakítások is nagyon jók. A film hosszú, de minden perce izgalmas, érdemes megnézni többször is. A sci-fi rajongóinak szerintem nem is kell ajánlanom, ők már régen megnézték. A többi embernek is szerintem ajánlott megnézni. Arra azért ügyeljetek, hogy ne túl fáradtan üljetek oda, mert az elmét rendesen megerőlteti.

2016.05.06 hell.l

Ez egy rendkívül jó film. Izgalmas, fordulatos, végig fenntartja a néző érdeklődését. A téma is nagyon ötletes. A színészi játék kifogásolhatatlan.Leonardo Dicaprio nagyon jól szerepel ebben a filmben is szokás szerint. A látvány pedig elképesztő lett.

2020.05.26 Hámori Balázs

Nagyon jó

Igazi Nolan munkásság, és most hagyjuk az "ez de szar, össze-vissza van minden, semmi értelme ennek a baromságnak, és hülye aki szereti"-t! Chris Nolan sose volt az a rendező, aki eléd vág egy B kat.-os filmet, és kapcsold ki az agyad 90 perce, gyökér. Az tény, hogy aki nem figyel végig, könnyen elveszítheti a fonalat, de hát ez ilyen, és bizony kell ilyen is. A színészi gárda fantasztikus, Dicapriót nem kell bemutatnom. A zene iszonyat jó, ami nem csoda, hiszen Hans Zimmer az alkotó. Nagyon tetszett, hogy a tudat hány rétegből áll és, hogy veszélyes dolog a felfedezése, hogy mennyire meg tud téveszteni a saját agyunk. Mai napig egyik kedvencem ez a film, csak ajánlani tudom, főleg azoknak, akik nem egy felületes, egyszerű filmre, hanem valami odafigyelést igénylő, értelmes dologra vágynak.

2022.01.21 acura steve Nézhetetlen

Bevallom, kétszer próbáltam megnézni, de feladtam! Kiábrándultam belőle, mert akkora ökörség a témája, hogy nem érdekelt!

2015.02.13 Loborg

Igazi gyongyszem, mar-mar kultuszfilm, mindenkinek latnia kell legalabb egyszer.

2017.05.31 vivikejencikelara

Ez is olyan film ha valamit érteni akarunk belőle nem árt többször megnézni.mert sajnos néha bele lehet kavarodni. Viszont nagyon sok érdekes rész van. Nagyon figyelni kell de mindenképp megéri.

2018.02.25 Eniq

Zseniális film DiCaprio egyik legjobb filmje véleményem szerint. Sokáig nem néztem meg, de végül szakítottam rá időt amit nem bántam meg azóta többször is újranéztem.