Forrest Gump

Forrest Gump

Eredetileg a Georgia állambeli Savannah-ban, a Chippewa téren állt az a pad, amelyen Forrest olyan sokat várakozott.Szerző: Archívum

Sally Field és Tom Hanks 1988-ban játszott már együtt az Életem a kabaré című komédiában, kicsit más felállásban, ugyanis egymás vágyainak tárgyát alakították.Szerző: Archívum

Sally Field, aki Forrest anyját alakítja, és Tom Hanks között csak 10 év korkülönbség van a színésznő javára. Szerző: Archívum

A filmért Tom Hanks nem kapott fix fizetést, hanem megegyeztek a bevételek bizonyos százalékában, amivel végül is elég jól járt: 40 millió dollárt hozott neki a film. Szerző: Archívum

Aki a filmet valóban figyelte, emlékezhet olyan mondásokra, mint "hülye az, aki mondja", vagy "miért olyan az élet, mint egy bonbon". Ezek mára klasszikussá váló, napi használatú idézetek lettek, és talán el is siklunk felettük.Szerző: Yosihiro

"Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle." Ezeket a mondatokat a filmtörténet negyvenedik leghíresebb idézetének választották az Amerikai Filmintézet százas listáján.Szerző: adibandii

Mikor Forrest először megy busszal az iskolába, a gyerekek között feltűnik a rendező, Robert Zemeckis.Szerző: dulkap

David Alan Grier és Ice Cube is visszautasította Bébé szerepét.Szerző: dulkap

Miután Tom Hanks kezébe vette a film forgatókönyvét, másfél óra olvasás után igent mondott a felkérésre. Egyedüli feltétele az volt csupán, hogy a történelmi események a valós kronológiát kövessék. Ezenkívül Forrest déli kiejtésén is finomítani szeretett volna, ám a rendező, Robert Zemeckis meggyőzte őt az akcentus fontosságáról, melyet a film alapjául szolgáló könyv is kihangsúlyoz. A kiejtést végül a fiatal Forrestet alakító Michael Conner Humphreystől vette át.Szerző: Beke Gábor

A rákhalászhajó a filmből jelenleg a Disneyworld Resortban álló Planet Hollywood étterem mellett látható. Mi több, a filmben a Tom Hanks által használt, a színész aláírásával ellátott pingpongütő az étterem falát díszíti.Szerző: Beke Gábor

Chevy Chase és John Travolta is elutasította Forrest szerepét.Szerző: Beke Gábor

Egy kivágott jelenetben Forrest Martin Luther Kinggel is találkozott volna.Szerző: Beke Gábor

A regény megfilmesítési jogait eredetileg a Warner Bros. birtokolta, majd 1988-ban elcserélte azt a Tűzparancsra (1996). Úgy gondolták, hogy az Esőember (1988) után nem tudnának profitálni egy ilyen típusú történetből.Szerző: Beke Gábor