Játssz három szuper díjért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Ave, Cézár

(Hail, Caesar!)

Tartalom

Az 1950-es években fénykorát éli a hollywoodi álomgyár. Egy menedzser, Mannix (Josh Brolin) arra lesz figyelmes, hogy a készülő produkció szereplői sorra eltűnnek. A férfi nyomozásba kezd, hogy kiderítse, mi állhat a rejtélyes események hátterében. A történet Mannix egyetlen napját követi végig.

(forgalmazza:  UIP-Duna Film)

2016. 05. 27. 16:10

Tipikus Coen fivérek-film rejtett utalásokkal, kissé cinikus poénokkal. Nekem tetszett.

2016. 04. 21. 12:28

Viszont azok a filmek, amelyeket telepakolnak sztárokkal, nem szoktak jól sikerülni, és az már az előzetesből kiderült, hogy az Ave, Cézár! ilyen típusú film. A nagy nevek megjelennek egy-egy jelenetre vagy kisebb epizódra, a film pedig széthullik, hiszen a néző egy idő után már csak azt lesi, hol fedez fel újabb ismert arcot, a történet háttérbe szorul. És sajnos ez a film sem lett kivétel.

2016. 04. 16. 23:57

Sok embernek nem tetszett, és sok rosszat olvastam róla, nekem mégis szórakoztató alkotás. Bejött a stílusa, a sztori elmesélése és bemutatása. A karakterek viccesen eltúlzottak, és a színészeket nagyon bírom. Egyébként meg Coen alapvetően elég jó dolgokat hoznak össze.

Josh Brolin

Frances McDormand

mint C. C. Calhoun

Channing Tatum

mint Burt Gurney

George Clooney a film promóciós körútján Ellen DeGeneres műsorában is megfordult, ahol elmesélte rendhagyó, kis híján kudarcba forduló lánykérése történetét. A sztár párja, Amal és hazafele tartott Londonból, Clooney pedig úgy gondolta, hogy saját maga főz vacsorát kettejüknek. A vacsora közben szándékosan elfújta a gyertyát az asztalon, és megkérte Amalt, hogy vegye ki a dobozból az öngyújtót, amiben természetesen ott lapult az eljegyzési gyűrű is.

(hg)

Tim Bevan, a Working title Films producercég vezér szerint az Ave Cézár jelenti a Coen-fivérek (Joel Coen, Ethan Coen) eddigi pályafutásának csúcsát.

(hg)

George Clooney már több mint egy évtizede felajánlotta a főszerepet a rendezőpáros (Joel Coen, Ethan Coen), amikor még egy korábbi produkción dolgoztak együtt. A színész elmondása szerint ekkor még csak egy három oldalas szinopszis volt kész a forgatókönyvből.

Movieaddicts: Irány Hollywood!
Az Ave, Cézár! egy furcsa hibrid: egyszerre próbál szatirikus lenni Hollywooddal szemben, és mégis szobrot állít neki. 7,5/10
Smoking Barrels: Ave, Cézár
Ha nem az alkotók kaliberéhez, hanem a kortárs vígjátékok színvonalához mérem, akkor én is csak azt tudom mondani, hogy minőség munka. 7/10
Hetediksor: Ez a császár sajnos meztelen
Egészen szórakoztató, időnként frappáns szövegekkel, és pont elég rövid ahhoz, hogy még ne legyen unalmas. De sajnos nem lesz egy újabb Nem vénnek való vidék vagy Fargo. 7/10