PomPoko - A tanukik birodalma

PomPoko - A tanukik birodalma

Heisei tanuki gassen ponpoko

A nagy építkezések következményeként egyre kevesebb az erdei terület. A fennmaradt területek feletti uralomért az egymással szemben álló mosómedvék harcba szállnak egymással. A harc előrehaladtával azonban rájönnek, hogy a megmaradt területek mindegyiküknek elé, így összefognak.

(dulkap)

Rendező: Isao Takahata
Forgatókönyvíró: Hayao Miyazaki, Isao Takahata
Ország: Japán
Premier: 1994.07.16. | Netflix (2020.04.01.)

2023.08.01 Lipót Testvér

A Zseni legkevésbé komoly műve...és a legviccesebb.

Nagyon ott van a klasszikus japán stílus, a japán humor. Nem ez a legjobb Mijazaki-film, de „Isten a rovarok között”. A tanukiknál viccesebb, együgyűbb és aranyosabb mitikus jókaikat látunk (a jókai vagy yōkai az alakváltó japán mitikus szörnyek gyűjtőneve).

2020.07.11 HADNAGY

Look!

Elöször is, nem mosómedvék, hanem nyestkutyák! Nem mindegy! Jó kis történet, csak néha nem értem, hogy mi történik aztán 20 perc után utolérem magam a mesében, de mindettől függetlenül abszolút élvezhető.

2016.12.23 RókaÚr

Nagyon furcsa keverék abból a szempontból, hogy erős ökológiai üzenete van, de közben meg a mekis burgereket meg a sültkrumplit istenítik? Jó kis reklám, nem mondom, biztos ők szponzorálták az alkotókat :P

2015.05.24 FunBoi

Elsőre olyan a vizualizása, mint a Mijazaki filmeknek, de hiányzik belőle az a varázs, amire csak a mester képes, így csak egy hosszú, nem igazán szórakoztató mese jön ki belőle, viszonylag aranyos mosómedvékkel.

A tanuki dalok régi japán népdalok, pl.: a "Vadászdal".Szerző: Lipót Testvér

A mágikus tanukik széles karimájú kalapot viselnek, hogy megvédjék magukat a balszerencsétől és a rossz időjárástól. Egyik kezükben szaké, ami az erényt szimbolizálja. Nagy a szemük, hogy jó döntéseket hozzon, nagy bolyhos farkuk van, hogy erőt adjon nekik, nagy herezacskójuk a gazdagságot jelképezi, és nagy hasuk, amely a nyugalmat és a határozottságot szimbolizálja. Végezetül mosolyognak.Szerző: Lipót Testvér