Vademberek hajszája

Hunt for the Wilderpeople

Revizoronline.com
2016/09/14

Haikut írni gyomorkeserűvel
Ez a mindig jókor elsütött, frappáns és sokszínű humor az, ami nem engedi, hogy giccsbe csússzon a történet. Meg az sem, hogy Waititi a jóindulatúan is csak archetipikusnak mondott karakterekből hús-vér embereket formáz, akiknek morózussága vagy épp kicsattanó életkedve mögött is átélhető tragédiák bújnak meg. Több

Smoking Barrels
2016/09/18

A Hunt for the Wilderpeople tehát egy olyan film, amely bár sablonokból építkezik, Waititi egyedi humora miatt mégis egyedi, és a két főhős kapcsolatát nem silányítja le holmi hollywoodi giccs szintjére, hanem életszagú párbeszédekkel, szituációkkal és érzelmekkel operál, ezzel egy olyan filmélményt alkotva, amely egyszerre szerethető és vicces, de nem fél a gyerekvédelmi rendszer hibáira, az előítéletekre és a szép új-zélandi tájra sem reflektálni. 9/10 Több

Filmertek.blog.hu
2016/10/03

Értékelés: 8.5/10
A végére nekem picit darabossá vált a film, és talán már túlzó is, ugyanakkor kár lenne tagadni, hogy az év talán eddigi legszórakoztatóbb darabja a Rendes fickók mellett. Csupaszív film, zseniális humorral és páratlan jó stílusban elénk vezetve. Ne hagyjátok ki! 8,5/10 Több

Hessteg.com
2017/02/22

Taika Waititi nevét én (sokakkal egyetemben) a Hétköznapi vámpírok után jegyeztem meg. Bár azért a filmért nem tudtam igazán rajongani, mindenképpen egy egyedi, ötletes próbálkozásnak tartottam. Egyszerűen mondjon bárki bármit, ha valaki csinál egy dokumentarista stílusú komédiát a köztünk élő vámpírok életéről, ami nem mellesleg jó is, annak a pályafutását kár lenne nem követni.(4.5/5)

Vox.hu
2017/05/11

Minden szakmai érdeme mellett a legjobb benne az, hogy elképesztő derű és életöröm árad belőle, miközben cseppet sem válik érzelgőssé. Láthatóan szeretettel fordul a karakterei és a nézője felé is, ezt pedig olyan jó fej és őszinte módon teszi, hogy lehetetlen nem viszontszeretni. 100/100 Több

Movieaddicts.hu
2017/05/14

Ritkán látni ilyen jó érzékkel összerakott, a maga egyszerűségében zseniális filmet. Egyszerűen nem lehet nem szeretni. Hamar elfelejteti az esetenként giccses mivoltát, és egy kellemes bő másfél órával leszünk gazdagabbak. Mindenkinek ajánlom, korra, nemre való tekintett nélkül, nem érdemes kihagyni. És egyetek kolbászt! 8/10 Több

Supernatural Movies
2017/05/14

Nem mi választottuk a gengszter életet, a gengszter élet választott minket. 10/10 Több

Cornandsoda.com
2017/06/01

Értékelés: 8.1/10
A film megoldása nem elnagyolt vagy fellengzős, nem kíván nagyot, és még azt is megengedi, hogy kinevessük a szerencsétlen szereplőinket. Esetlegességükben és defektes látásmódjukban válnak éppen szerethetővé és jó példává mindenki számára. Figyeljünk oda egy kicsit a Ricky Bakerekre és Hectorokra!

Értékelés: 81/100 Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!