Isten városa

Cidade de Deus

2022.08.10 Reitman

Remekül sikerült film! A "sikerült" szót használom, mert sem a rendezőt, sem pedig a színészeket még nem láttam hasonlóan jó filmben. Nagyon jók a fiatal és gyerek színészek is! Ritka az ennyire kiegyensúlyozott mű, ahol a zene/hang, kamera, színésze... Több

2018.07.09 bbozsi

Hiteles, szívbemarkoló, kalandos, szemléletformáló film Rio nyomornegyedéről, tizenéves gengszterekről, szerelemről, elvesztésről, fájdalomról, kilátástalanságról.

2016.05.10 wooderman

Fantasztikus hogy nem csak agyatlan gengszter háborús, lövöldözős filmet tudnak készíteni ebben a kategóriában, hanem igenis mély értelmű,a nyers való világot bemutató filmet is.Drámai!

2016.05.04 raczdavidzsolt

Mindemellett izgalmas és fordulatos marad.alóban, nagyon durva film, rossz belegondolni , Hiteles,igaz történeten alapuló film. Éld át a borzalmakat! Légy nyitott!

2017.05.29 Zoer8993

Tökéletes film melyben egy percig se tud unatkozni a kedves néző, emellé párosítottak jó pár fordulatot és megható, mély pillanatot. Nagyon pontosan és remekül hozták össze a történetet.

2015.09.06 Elkoo

Nagyon tetszett a film. Végig lekötötte a figyelmemet. Csak ajánlani tudom mindenkinek

2015.06.30 padfoot8925

Nem köntörfalaz, nem szépít, nem játszik rá megmutatja, hogy mi az a drogháború. Realisztikus, pörgős, durva! Kötelező darab! Mély érzésű személyeknek ajánlom ezt a remek filmet.

2015.07.14 prongs2001

Többet vártam. Sajnos lehet én raktam magasra a mércét ezért is kellett negatívan csalódjak. Egy ilyen filmet sokkal jobban is ki lehetett volna dolgozni. Azonban nem tették és nem is tetszett.

2017.10.19 Zsuzsy

Mindenképpen egy olyan filmnek mondanám, ami nagyon is hat a nézőre. Komoly, magával ragadó, érzelmileg felkavaró film. Elgondolkoztató és hatásos, kiválóak a színészek.

2016.10.13 tiszaizsofi

Drámaian , hitelesen és reálisan mutatja be a gettók világát. Nincsenek túlkapások és felesleges üresjáratok vagy épp jelenetek. A színészek nagyon jók, tehetségesek és beleillenek a szerepükbe.

2016.10.22 kernernoemi

Hiteles, megható film , felesleges üresjáratok nélkül. Reális, szívszorító, meggyőző és elgondolkodtató a történet. A karakterek maximálisan jól játszanak. Érdemes mindenkinek megnézni!

2015.11.20 Robi92

Az ismeretlen színészek miatt nehezen néztem meg ezt a filmet,de kellemes csalódás volt. Azt mondjuk nem gondoltam,hogy ennyire gengszter film. Hiteles,igaz történeten alapuló film.

2015.06.01 *tünde

Megmutatja, hogy mi az a drogháború, a szegénység és a reménytelenség. Egy nagyon szépen és okosan összerakott film.

2015.06.01 *bella