Isten városa

Cidade de Deus

2019.02.19 Nagy Zsolt

Könyörtelen világ

Startból, már csak azért is jó, mert nem amerikai film :) Nincs teletűzdelve, rejtett erkölcsi üzenettel és bírálattal. Nincs üresjárat és oda is kell figyelni, hogy ki kicsoda és mit miért csinál. A közepe felé sejteni lehet a főhős sorsát, de a többiekét nem. Olyannak mutatja be a világot, amilyen ott és akkor volt. Megerősíti azt a tényt, hogy egy gyereknek egyszer fegyver van a kezében, az nem ismer sem kegyelmet, sem könyörületet. Számomra nem ismeretes, milyenné vált azóta az a környék, de feltételezem, hogy nem sokat változott, jó irányban. Másrészt azt is bizonyítja, hogy szinte lehetetlen kiszakadni egy környezetből, mókuskerékből....és, hogy mindig mindenki mögött áll valaki és mindig van egy "felsőbb érdek", ami miatt a dolgok olyanok, amilyenek. Aki nagy mennyiségű híradót és dokumentumfilmet néz, azt talán nem hatja meg túlságosan a történet. (lásd: afrikai gyerekkatonák).

2015.09.12 Meeroz21

Jobban jársz, ha meg se nézed. Igen a válaszodra a kérdés, olyan rossz lett, hogy jobb kihagyni. Kár taglalni a sztori pocsék a karakterek, amit játszanak szintén gyengusz így hát én ezt nem venném fel top listásnak.

2016.04.29 Hektor6

Nagyon erős film, nagyon komoly témában. Erős drámával rendelkezik a történet, megismerhetjük, hogy miként szocializálódnak a gyerekek egy másik világban. Rengeteg tanulságot rejt a sztori, mindenkinek érdemes látnia. Mindemellett izgalmas és fordulatos marad.

2018.05.07 Sólyom.Pocok

Véletlenül láttam először, azóta szándékosan még 10x. Nagyon jó történet, roppant kemény sztori, végig izgalmas és végig tartalommal teli. Szórakoztató és tanulságos.

2018.07.25 Robi

Nagyon jó film lett a főszereplőket a gyerekkoruktól egészen a felnőttkorukig kíséri.Nagyon rossz körülményeket ír le, de a film azt sugallja hogy van remény.

2015.09.05 Sniper

Sok rendező nyúl előszeretettel ilyen és ehhez hasonló témához - mélyszegénység, gettó, bűnöző gyerekek ésatöbbi, ami már önmagában elég szokott lenni, hogy a filmes világ és a kritikusok térdre boruljanak az alkotók előtt, akik bevállalták a piszkos... Több

2018.09.02 Barnabii44

Talán még a keresztapát is leübereli

2015.03.10 stothtibor

Nem egy limonádé film, drámai és felkavaró a szomorú valóságról, a favelák rettenetes világáról! 9/10

2015.02.15 laszlototh

Szívszorító történet a favellákban élő személyekről és a szegénységről. Mély érzésű személyeknek ajánlom ezt a remek filmet.

2015.02.10 visigo

Kegyetlenül őszinte alkotás, egy számomra szinte elképzelhetetlenül kíméletlen világról. Ez is létezik a világban... a megrázó valóságot is látnunk kell. Fejbekólint. Tényleg nem egy limonádé, de nagyon szeretem a drámákat és a valóságalapú filmeket. Többször láttam, és biztos még fogom is.

2015.03.09 nemethgergo31

Szomorú film a valóságról és a szegénységről, megható, magával ragadó, must see mozi.

2015.03.31 Dcorp1963

Durván előhozza a valóságot ez a film. De ilyen is kell, hisz nem tündérmesében élünk. Alapmű!

2015.02.23 Jcsornane

Nagyon szép történet tökéletesen megvalósítva, remek film csak ajánlani tudom mindenkinek aki szereti a műfajt. Persze azt azért hozzátenném, hogy nem egy habkönnyű, esti szórakozás. Komoly film, komoly mondanivalóval!

2015.02.19 petrad1

nagyon rendben van!kötelező!Brazília szegénynegyedeit realisztikusan bemutató.Nagyhatású film, nagyon jó színészekkel.