Ahol a sötétség lakozik

Ahol a sötétség lakozik

It Lives Inside

Sam (Megan Suri), az indiai-amerikai tinédzser konzervatív anyjával és asszimilálódott apjával él egy idilli külvárosban. Sam kulturális bizonytalanságai egyre nőnek elhidegült barátnője, Tamira (Mohana Krishnan) miatt, aki rejtélyes módon állandóan egy üres konzervdobozt hord magával.
Egy… Több

Rendező: Bishal Dutta
Forgatókönyvíró: Bishal Dutta, Ashish Mehta
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2023.09.21.
Forgalmazó: ADS Service

2023.12.28 drg0602

Csak azért kap tőlem három csillagot, mert az alaptörténet jó, meg van benne egy-két jó jelenet, de a kivitelezéssel vannak problémák! Maga a film megtekintése jó volt, és nem bántam meg, hogy megnéztem, de sokszor nagyon lassú sajnos, és ami még nag... Több

2023.11.07 Juki-onna

a nap véleménye

Ismét egy horrorfilm, amin talán jobb lett volna, ha még egy kicsit dolgoznak.

Megnéztem, és már homályba vész az egész, pedig pár nap telt el azóta, hogy láttam. Borzalmasan unalmas és felejthető. Nincs semmi, ami magával ragadná a nézőt, csak üveges tekintettel nézzük, ahogy az egyik szereplő, Tamira (Mohana Krishnan), kariká... Teljes kritika

2023.10.12 Jocpappa

Mindenképpen pozitívuma, hogy nem olyan rossz, mintha kétszer ilyen rossz lenne. De azért elég rossz.

2023.10.12 kabel

Tipikus horror indiai köntösben

Az It Lives Inside egy érdekes dologról szólt volna: egy bevándorló család társadalmi beilleszkedése és a kirekesztés félelme, bár már ismert téma, mégis az indiai vonal adhatott volna valami egyediséget és újdonságot. Azonban ez a legtipikusabb horrorsztori, majdnem független a szereplők nemzetiségétől. Sajnos még azt sem tudom mondani, hogy az ijesztések izgalmasak vagy meglepőek lennének, hacsak valaki nem pisil be a lámpa le- és felkapcsolós jump scare-ektől, mert abból van a filmben dögivel. Emellett rengeteg horrorklisét kapunk, karakterek egy fekete sarkot néznek, egy rajzolt naplóból tudják meg a történetet, láthatatlan szörny elől rohangálnak és elhagyott házakban kutakodnak. Nincs bajom ezekkel az elemekkel, egy okos és jól összerakott filmben ugyanúgy megvan a helyük, mint egy tucathorrorban, azonban ez a film szinte kizárólag csak ezekből táplálkozik, és nem forgatja ki közhelyeit, vagy nem viszi el egy ijesztő irányba és kulturális utalásait is rosszul használja. A színészi játék sem az igazi, főszereplőnk az egyetlen kompetens alakítás, mindenki más kicsit középiskolai karácsonyi előadás hangulatot hozza, és a tanár jelenetei kimondottan kínosak voltak, annyira rossz volt a színészi játéka. Sajnálatos, mert a film ennek ellenére érdekesen zárult, és igazából pont a legvégétől lett volna igazán érdekes folytatni a történetet, és valami újat mutatni, mint mondjuk a Talk to Me tette. De ennyire nem volt bátor a rendező.

2023.11.04 Eastern79

Hindu démonosdi

Démonos horror van már éppen elég, ezúttal érdekes lehetett volna a hindu kultúrkör, de sajnos megmaradt a klisék ismételgetésénél. Különösebben a látvány sem erős, kapunk néhány unalmas jumpscare-t, és inkább emlékeztet egy lightos tini horrorra, mintsem egy komolyan vehető alkotásra, pedig az alapötlet rengeteg lehetőséget rejtett magában, kár, hogy nem éltek vele.

A film 9 006 440 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 55 081 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Ahol a sötétség lakozik forgatása Vancouverben kezdődött. Szerző: csd

A rendező, Dutta a filmhez saját gyermekkori tapasztalataiból merített ihletet, amikor Indiában született, majd később Észak-Amerikába költözött. A film cselekményét az indiai démoni mitológia és Dutta nagyapjának személyes története egyaránt inspirálta.Szerző: csd

Bishal Dutta négyéves korában költözött családjával Indiából Észak-Amerikába. Saját elmondása szerint a társadalmi neveltetésének nagy részét az amerikai horrorfilmek nézése adta.Szerző: csd

(2023. 10. 04.)
Az Ahol a sötétség lakozik simán lehetne akár egy beilleszkedési nehézségekkel, vagy családon belüli kulturális ellentétekkel foglalkozó horror is. Gyanús, hogy az eredeti cél valami ilyesmi lehetett. Ám Bishal Dutta első nagyjátékfilmje csupán egy újabb klisés tucatdarab, amit az egzotikusnak szánt körítés sem igazán emel magasabb polcra. Az alig ... Több