Valaki figyel

Valaki figyel

Watcher

Maika Monroe

Egy fiatal nő új lakásba költözik vőlegényével, de az az érzés gyötri, hogy egy láthatatlan megfigyelő üldözi őt a szomszédos épületből.

(Nk)

Rendező: Chloe Okuno
Forgatókönyvíró: Zack Ford, Chloe Okuno
Premier: 2022.01.21. | Telekom TVGO (2023.02.20.)

2023.04.29 sptt

Az utóbbi időben egy kicsit elszoktam a jó horrorba hajló thrillerektől, ez a film pedig visszahozta a hitemet, hogy a műfaj létezik és lehet még hasonlót csinálni. Voltak gyengébb periódusok a filmben, de alapjaiban végig fenntartotta a feszültséget... Több

2023.01.18 Kóborló

Az a bizonyos női megérzés

Vannak nálam olyan filmes stúdiók (pl. A24 vagy az IFC Midnight), ahol ha már a film előzetesében meglátom a stúdió logóját, erőteljesen elkezdi piszkálni a csőrömet az adott produkció. Ez volt a kiindulási pont ennél a filmnél is. Persze ezzel egyál... Teljes kritika

2022.06.28 kabel

Betonegyszerű

Bár a film eleje kimondottan okés, sajnos nem igazán történik semmi érdemleges a filmben. Se a paranoia, se szorongás, se megfigyelés aktusa sincs kidolgozva, vagy tartalommal megtöltve. A színészi játék még rendben is lenne, de a konfliktus nem vezet sehová, nem mutat meg semmit, és mindenféle katarzistól mentes.

2022.07.29 Jocpappa

The invitation c. film egyszerűbb verziója

6 és 7 pont között lavírozik nálam. Jó néznivaló volt, voltak izgalmas percei, de reggel már alig emlékeztem belőle valamire. Túl semmilyen ahhoz, hogy maradandó legyen. Egyszer nézős, barátnővel izgulós filmnek teljesen rendben volt.

2022.10.01 Caravaggio1978

Híradónál jobb

Kis esti matiné. :) Jópofa kis film volt, szerintem a csajszi vitte az egész történetet, a többiek csak úgy voltak. Nagyon nem gyöngyözött a homlokom az izgalomtól, de filmhiány esetén meg lehet nézni.

A forgatásokat a romániai Bukarestben kezdték meg 2021. március 8-án, és 2021. április 16-án fejezték be. Szerző: Kóborló

A film premierje a 2022-es Sundance Filmfesztiválon volt, 2022. január 22-én.Szerző: Kóborló

Chloe Okunonak, a film rendezőjének ez volt az első egész estés filmrendezése.Szerző: Kóborló

A film eredeti forgatókönyvét Zack Ford készítette még évekkel korábban, amit be is válogattak 2016-ban Hollywoodban azon forgatókönyvek közé, amelyeket kimondottan jónak találtak a stúdiók, de végül mégsem készül belőle film. Végül a film rendezője, Chloe Okuno jelentősen átírta Zack Ford eredeti forgatókönyvét.Szerző: Kóborló

A film, amit Julia a moziban néz, az 1963-as Amerikai fogócska.Szerző: Kóborló