Élet

Life

A film összbevétele 100 541 806 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 90 908 003 forintot termelt. A hazai mozik összesen 62 876 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film bemutatása előtt felreppentek olyan pletykák a készülő produkcióról, hogy a híres Marvel karakter, Venom előzményfilmje lesz. Ezt végül magának a forgalmazó stúdiónak kellett cáfolnia.Szerző: Kóborló

Rebecca Ferguson eleinte nem akarta elfogadni a neki szánt szerepet, viszont a film rendezőjének, Daniel Espinosának végül sikerült meggyőznie a színésznőt.Szerző: Kóborló

Az idegen lény létrehozásában nem csak CGI-t használtak, hanem gyakran alkalmaztak bábot is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A színészek szinte a film teljes hossza alatt dróton lógtak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film világpremierje a South by Southwest filmfesztiválon volt 2017. március 18-án.Szerző: hp

Az Élet eredetileg 2017. március 24-én debütált volna a mozikban, azonban ezt végül május 26-ra módosították, hogy a bemutató ne essen egybe A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja premierjével. Szerző: hp

A film forgatási munkálatai 2016. július 19-én kezdődtek meg a londoni Shepperton Studios-ban. Szerző: hp

Az alkotókat A nyolcadik utas: a Halál inspirálta. Szerző: hp

A film főszerepét eredetileg Ryan Reynolds játszotta volna, azonban másik filmje, a The Hitman's Bodyguard (2017) munkálatai miatt végül kénytelen volt beérni egy kevesebb elfoglaltságot igénylő mellékszereppel. Szerző: hp

Rebecca Ferguson, Dana Goldberg, David Ellison és Don Granger korábban a Mission Impossible - Titkos nemzet forgatásán is együtt dolgozott. Szerző: hp

Ryan Reynolds második alkalommal dolgozott együtt Daniel Espinosa rendezővel, a 2012-es Védhetetlen után.Szerző: dulkap

A filmen hárman is dolgoztak a Deadpool (2016) stábjából (Ryan Reynolds, Paul Wernick és Rhett Reese).Szerző: dulkap

Hiroyuki Sanada második alkalommal alakít úrhajóst a Napfény (2007) után.Szerző: dulkap