Amy Seimetz
Benjamin Rigby
Demián Bichir
James Franco
Katherine Waterston

A galaxis egy távol bolygója felé tartó űrhajó, a Covenant legénysége felfedez egy csodás bolygót, egy eddig ismeretlen Paradicsomot. Ám az új világ igazából sötét és veszélyes – egyetlen lakója a szintetikus David (Michael Fassbender), a szomorú végű Prometheus-expedíció utolsó… Több

Rendező: Ridley Scott
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2017.05.18. | Disney+ (2022.06.14.) | Netflix (2023.11.22.)

Prometheus  (2012)

2023.06.27 Jerico

Gyengébb, mint a Prometheus

A 2012-es Prometheus folytatása, a 2017-es Covenant messze nem sikerült olyan jól, mint az előzmény-produkció. Bár mindkettőt Ridley Scott rendezte, olyan, mintha más-más személy alkotta volna meg a két filmet. Ezúttal pöntyögős a sztori és elég olcsó, hogy minden létező fordulat, meglepetés és csattanó mögött a szintetikus David (Michael Fassbender) áll. Kevés a komolyan vehető akciójelenet, és a szörnyek nagy része is gagyi. Az utolsó 15-20 percre pörög fel annyira az egész, hogy beérje kicsit a Prometheust, de aztán mégis újra lemarad tőle. A legnagyobb probléma ugyanis az alaptörténet szürrealitása és kevéssé hihető magja. Ugyanakkor a színészek kitesznek magukért, leginkább Katherine Waterston, aki tényleg kiemelkedőt nyújt. Akadnak tetszetős megjelenítések, és a bolygó sem rossz, ahol a cselekmény legnagyobb része játszódik, a horror-faktor magasabb szintjéhez azonban több kellett volna. A jelenet, melyben a has helyett a háton távozik a kis Alien, már egy kicsit az ötlettelenséget mutatja (muszáj volt valami mást csinálni). Nálam 60-70% -os, szemben a Prometheusra adott 85-90 százalékkal.

2018.06.22 Scriptor

a nap véleménye

Hardcore Alien rajongóként minden részt óriási kíváncsisággal vártam. A Bolygó neve halál szerintem a franchise legjobbja, szinte minden további rész ehhez mérhető. Így a Nyolcadik utas nálam ezüstérmes, az Alien 3 bronzérmes, majd jön az Alien 4, vé... Több

2017.12.21 Artemisia

Nagyszerű rendezői teljesítmény

Ridley Scott végre ismét formában van, az Alien franchsihoz méltó eredetfilmet alkotott. Profi módon javította ki a Prometheusból hiányzó elemeket - bár szerintem a szériának szüksége volt egy sci-fi alapokon nyugvó,tudományos háttérre is. A forgatók... Teljes kritika

2021.04.05 Yosihiro

"Újabb" Alien film

Ezt a filmet Ridley Scott miatt néztem meg. Én nem csalódtam benne, tudtam, mire számíthatok, és amit kaptam, az tetszett. Szerintem remekül fogta meg a folytatást, és érdekesebb lett, mint más társai... Kimondottan jó volt az emberszerű robot szint... Teljes kritika

2017.06.01 ArpiHajdu és Réci

Rosszabb, mint a Prometheus, pedig az sem egy nagy szám

A 2012-es Prometheus amolyan „egynek jó, de nem kiemelkedő” érzése után úgy ültem be tegnap a filmre, hogy azért az elődjénél csak jobb lesz. Aztán amikor elhagytam a termet, úgy jöttem ki, hogy nem hogy nem jobb, egyenesen sokkal (!) rosszabb, mint ... Teljes kritika

A film összbevétele 240 891 763 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 234 044 721 forintot termelt. A hazai mozik összesen 158 500 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film szerint David és Walter egymás tükörképei,ezt demonstrálják a neveik kezdőbetűi is. A D a 4., míg a W hátulról a negyedik betű az angol ábécében. A két android neve egyúttal tisztelgés is a fil producerei, David Giler és Walter Hill előtt.Szerző: Artemisia

Az Alien filmek egyik sajátossága volt, hogy az androidok nevének kezdőbetűi alfabetikus sorrendben követik egymást részről-részre (Ash, Bishop, Call, David). A Covenantban azonban megszakad ez a hagyomány Walterrel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Míg a Prometheus 2093-ban játszódik, addig a Covenant 2103 környékén. Az 1979-ben debütáló Alien filmben fény derül Ellen Ripley születési dátumára is (2092), a xenomorph parazitával való első találkozására pedig 2122-ben kerül sor. Így a Covenant és az első Alien mozi között nagyjából 20 év a különbség.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A zuhanyzós jelenethez állítólag 150 liternyi művért használtak fel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 05. 19.)
Eredettörténet-folytatás helyett egy Ripley-s Alien 5-tel is jobban jártunk volna
Az Alien: Covenant ugyan érzelmeket nem fog kiváltani, a nosztalgiafaktor mégis dolgozni fog, de mégsem olyan összetett vagy érdekes a történet. Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 05. 16.)
Nesztek, egy igazi alien-film!
Ez itt bizony egy rutinból odalökött blockbuster, amely ugyan nagyon kegyetlennek mutatja magát, de nem mer igazán, ha úgy tetszik, savas lenni. Több

Értékelés: 6.9/10
(2017. 06. 01.)
Az a kevés jó, ami megvan a produkcióban, nem igazán tud kibontakozni a sok zavaró, következetlen, vagy egyszerűen csak rossz megoldástól.
NBence: 58/100
Bence V.: 69/100 Több

(2017. 05. 20.)
Összességében az Alien: Covenant csalódás, de gore jelenetivel és utolsó fél órájával – összecsapottsága ellenére is – megmutatta milyennek is kellett volna lennie ennek a filmnek. 65% Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 06. 01.)
A Prometheus rendkívül megosztó mivolta miatt Ridley Scottban olyan erősen dolgozhatott a megfelelési vágy, hogy meghiúsítva Neill Blomkamp tervezetét, inkább továbbgördítette a cselekményt, ezúttal betartva a szabályokat. A xenomorph mellett azonban mást is magával hozott: a biztonsági játékot. 65/100 Több