M - Egy város keresi a gyilkost

Inge Landgut
Georg John
Georg John
Peter Lorre

Fritz Lang filmtörténeti klasszikusa a harmincas években játszódik Berlinben. A düsseldorfi gyerekgyilkosról mintázott bűnözőt mind a rendőrség, mind az alvilág kézre akarja keríteni. Az utóbbi jár sikerrel, és a gyilkost a saját "bíróságuk" színe elé viszik. A rendőrség igyekszik… Több

Rendező: Fritz Lang
Ország: Németország
Premier: 1931.05.11.

M  (1951)

2021.11.29 Péter Fazekas

Nagyszerű film ez is.

2017.09.13 Deku

Ennél többre én nem is vágyok egy filmtől. Amit elszoktam várni, hogy hozzon egy film azt ez hozta, méghozzá nem is alap szinten. Az értelmes történet lételeme egy filmnek és itt felül is emelkedik rajta.

2020.07.30 Timon

A tökéletes krimi

Ott kezdem,hogy ebben nulla hiba van.Már rögtön a legelején alkotói előnyben voltak a készítők a filmtechnika minőségével,és a szabadabb kameramozgások terén.Minden egyes helyszínt alaposan,részletesen készítettek elő,a színészek játéka,mozdulatai szintén minden apró részletében tökéletesek voltak.A háttérzene olyan tökéletesen mély hatású volt,hogy gyakorlatilag minden résznél megjósolta,hogy történhet valami. Egyetlen fölösleges rész sincs benne.Tökéletesen lett megalkotva. 10/10

2016.09.06 sipiarpi

Nagyon hatásos a film, jók a vágások. Peter Lorre nagyszerű színész. Az azóta klasszikussá váló dallamtól pedig kirázza a hideg az embert. Érdekes volt ahogy a rendőrök mellett a bűnözők is keresik a gyilkost. Tetszett.

2015.11.11 tamas84

Nagyszerű film, utánozhatatlan a hangulata, bár ez szerintem nem kis mértékben a történelmi távolság miatt is van. Ilyen filmet ma már nem tudnának csinálni, ha akarnának sem, pedig minden technikai eszközük meg lenne hozzá. Meg aztán ott van Peter Lorre is, aki szintén utánozhatatlan.

A film összbevétele 35 566 dollár volt (imdb.com).

Habár a filmet 1933-ban betiltották Németországban, 1966-tól újra megnézhetővé vált.Szerző: phanzetomox

A film címe eredetileg "A gyilkosok köztünk vannak" volt, de ezt később megváltoztatták.Szerző: phanzetomox

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

A film plakátja arra a jelentre utal, amelyben az egyik bűnöző M betűt ír a tenyerébe. A jelenet leforgatása után döntött úgy Fritz Lang rendező, hogy megváltoztatja a film címét "A gyilkosok közöttünk járnak "-ról M-re. Szerző: rbernadett

(2016. 07. 10.)
Egyáltalán nem tűnik hosszúnak a majdnem játékidő, minden perce ajándék a filmek szerelmeseinek, kár lenne kihagyni az életünkből ezt a klasszikust! 10/10 Több

(2017. 10. 12.)
Az M-Egy város keresi a gyilkost még mindig megállja a helyét, mai szemmel nézve is érdekes és sokszor félelmetes, többször is azt vesszük észre, hogy libabőrözünk a hangulattól. Egy olyan korszakot mutat be, amikor a társadalom tagjai teljes félelemben élnek, akár minden ok nélkül erőszakot követnének el egy ártatlan ember ellen. Azt is remekül be... Több