Még zöldebb a szomszéd nője

Grumpier Old Men

Van egy jelenet, ahol Jack Lemmonnak Walter Matthaunál kell aludnia, és azzal foglalkozik, hogy mennyire hanyagul él. Nagyon hasonlít a leghíresebb filmjükre, a Furcsa párra.Szerző: Thibo84

A filmben három Oscar-nyertes (Jack Lemmon, Sophia Loren és Walter Matthau) és két Oscar-jelölt (Ann-Margret és Burgess Meredith) szerepel.Szerző: Thibo84

Jack Lemmon és Walter Matthau 8. közös filmje. Szerző: dulkap

Már megtervezték a sorozat harmadik részét is, ami Rómában játszódott volna Marcello Mastroiannival a mellékszerepben, de miután a Tengerre, tata! (1997) és a Furcsa pár 2. (1998) egyaránt megbukott a pénztáraknál, visszamondták a folytatást. Szerző: rbernadett

Burgess Meredith az Alzheimer-kór szövődményébe halt bele 1997. szeptember 9-én. Már a film forgatása során is beteg volt, ezért minden jelenet előtt trenírozni kellett, amiben szerepelt. Mindezek ellenére a színész szellemi képességeinek hiányában is tanúbizonyságot tett színészi képességéről. Szerző: rbernadett

Ann Morgan Guilbert csak 6 évvel idősebb, mint a lányát alakító Sophia Loren.Szerző: rbernadett

Ez Burgess Meredith utolsó filmje. Szerző: rbernadett