Mennydörgő robaj

Mennydörgő robaj

A Sound of Thunder

A Ray Bradbury története alapján készült film 2055-ben játszódik. Charles Hatton (Ben Kingsley), a mindenre elszánt, pénzéhes üzletember az utolsó centet is ki akarja préselni az időutazásból. Időszafari nevű cége gazdagoknak szervez utakat a múltba, ahol dinoszauruszokra vadászhatnak. Van azonban három alapszabály, melyeket nehéz betartani: semmit sem lehet visszavinni a múltba; semmit se lehet visszahozni onnan; és nem szabad lelépni a kijelölt ösvényről. Ezeknek a megszegése beláthatatlan következményekkel lehet a jelenre és a jövőre is egyaránt.

Rendező: Peter Hyams
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Csehország
Premier (HU): 2006.10.10.

2022.11.13 Atesz

Nekem tetszett. A történet szuper, a látvány nem tökéletes, de jó.

2017.05.20 indingo

Az ötlet az időutazásos turizmussal nálam 10/10. A megvalósítás viszont nagyon gyenge és olcsó hatású lett. A pávián/gyík állatok is picit bénák voltak, de a téma kedvelőinek egyszer érdemes megnéznie.

2017.06.06 Szilonka

A kivitelezés borzasztóan gagyi. Jön a T-rex és előre kidőlnek a fák. A Jurassic Park sokkal régebbi, mégis kenterbe veri látványban. A sztoriban voltak ötletek, amik tetszettek, de összességében nálam elbukott.

2017.11.18 Bazzzsi

2005-ös a film, de a látványa olyan mintha a kilencvenes években készült volna. Az időugrós történeteket kedvelem, de itt eléggé elkapkodott volt ez a szál.

2018.04.14 TomÁcs

Ennél nagyobb ökörséget régen láttam. A történetében semmi hihető sincs és valahogy a képi megjelenítése sem nyerte el a tetszésemet. Gyenge eresztés.

A filmet közel 80M $-ból készítették el, ám a bevételei világviszonylatban sem érték el a 12M $-t.Szerző: dulkap

Eredetileg Pierce Brosnan alakította volna a főszerepet. Szerző: dulkap

A forgatást lassította, hogy 2002 nyarán a csehországi felvételek idején súlyos áradások voltak az országban, ami nagy károkat okozott a stábnak is. Szerző: dulkap

A film eredetileg 2003-ban jelent volna meg, de az utómunkák során a produkciós cég csődöt jelentett és nem volt pénz befejezni a filmet. Szerző: dulkap