Z világháború

Master

Fana Mokoena
Fana Mokoena
Marc Forster

Max Brooks World War Z: A zombi világháború története című könyvének adaptációjában egy ENSZ alkalmazott küzd a világban terjedő zombi fertőzéssel. Senki nem tudja, hogyan lehet megállítani, a hadseregek és a kormányzatok is tanácstalanok, s míg az ellenszeren dolgoznak egy eldugott… Több

Rendező: Marc Forster
Író: Max Brooks
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Málta
Premier (HU): 2013.06.27. | HBO Max (2021.12.20.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.08.13 Harper

A zombis filmek egyik legjobbja

A zombis műfaj a 60-as években indult el a népszerűség felé, például az 1968-as Az élőhalottak éjszakája című örökzölddel, majd 1978-ban a Holtak hajnalával. Később tökéletesedtek a zombik, és komoly háttérsztorikat is mellékeltek az egyes filmes megvalósításokhoz, így a hihetőség növekedett (mint a T-vírus). A Kaptár filmekben (2002-től) már például egy teljesen logikus és tudományos magyarázatot is kapunk, hogy miként jöttel létre ezek az élőhalottak. Izgalmak terén a 2007-es 28 héttel később, hihetőség terén pedig a szintén 2007-es Legenda vagyok, illetve a 2013-as Z világháború emelkedik a többi fölé. A Z világháborút Brad Pitt médiacége, a Plan B készítette, így Pitt nemcsak főszereplője, de producere is a filmnek. Bejött neki az egész, mert a sztori óriási siker lett 2013-ban (az IMDb-n jelenleg 70%-on áll). Nagyon jó a sztori: Gerry Lane (Brad Pitt) nyomozást folytat több kontinensen a zombik keletkezéséről. Jár Koreában, Izraelben, végül Angliában oldja meg az ügyet egy kutatóközpontban. A megoldás szerintem zseniális, és az egész film nagyon egyben van, hihetetlen látványvilággal. Értékelésem: 85%.

2021.02.24 Laca//Ho/rr/oR//

Brad Pitt egy képernyőn a zombikkal?!

Számomra csalogató volt maga a cím, a műfaj és a főszereplő, azaz Brad Pitt. Ugyebár Pitt nem igazán szokott horrorban játszani. A 94-es, Interjú a vámpírral c. horrorban láthattuk Tom Cruise mellett, majd ebben az alkotásban, de ez is jóval másabb. ... Teljes kritika

2015.12.31 Jerico

A zombis filmek közt ez a Rolls-Royce, vagyis a legjobb. Nagyon tetszett, már-már zseniálisan kivitelezett alkotás. Brad Pitt óriási benne, és nagyon jó a forgatókönyv is. Értékelés: 10 / 8,5

Brad Pitt horrorfilmben, és ráadásul zombisban? Na gyerünk, nézzük! Olyan érzés, mintha ezt már vártuk volna, hogy meg fog történni, csavaros kis film, és még van egy kis morbid bája is. Izgalmas, borzongató és tanulságos film is egyben. Ennek el tudnám képzelni a folytatását.

2017.04.18 indingo

Olyan igazi globális zombi film. Szerintem minőségi lett a film, bár ezt csak halkan mondom. A látvány, a vágás a szereposztás jobb az átlagnál. Történetben látványos volt és izgalmas.

Szép bevételt, összesen 540 millió dollárt hozott a film.Szerző: LionelMessi10

A filmet 190 millió dollárból készítették el.Szerző: LionelMessi10

A stáblistán Who Doctorként van feltüntetve Peter Capaldi, és nem sokkal később megkapta az 1963 óta futó Doctor Who sorozat címszerepét.Szerző: mamiéstöti2

A philadelphiai zombitámadás jelenetét Glasgow-ban vették fel. A két város kinézete között nagy a hasonlóság, de annak érdekében, hogy autentikusabb legyen, körülbelül 80 amerikai autót hoztak át az Egyesült Államokból, valamint lecserélték a reklámtáblákat is.Szerző: ArpiHajdu és Réci