Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Éjjeli féreg

(Nightcrawler)
Éjjeli féreg

Tartalom

Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) és generációja számára nem egyszerű az élet. A társadalom rengeteg elvárással fordul feléjük, de tisztes munkát alig kínál. A nagyratörő célok Lou-t egy olyan útra sodorják, ami egyenesen a mélybe vezet. Éjszaka, amikor a város alszik, a stábok a nagy sztori után kutatva járják az utcákat. Lou minden este átszeli az alvó Los Angelest, hogy a híradósok előtt sikerüljön lencsevégre kapnia valamit, amit aztán eladhat a tévéseknek. Lou egyre többet akar, a pénzért akár emberi mivoltát is levetkőzheti.

2015. 01. 25. 22:34

Nehéz megfogalmazni a gondolatokat, amiket ez a film ébresztett bennem. Hátborzongatóan jó torztükör a mai média hatásaival szemben. Jake Gyllenhaal eddigi legjobb alakítását nyújtotta.

2015. 02. 08. 17:08

Kicsit mást vártam, de jó kis film volt ez. Lou számomra egyáltalán nem volt szimpatikus és szerintem pont, hogy szinte mindent tudatosan csinált. Még azok a mosolyok sem voltak őszinték, csak elakarta hitetni az emberekkel, hogy gyenge. De azért időről-időre felvillantotta, hogy mennyire zseniálisan átlátja a helyzeteket. Az meg más kérdés, hogy félelmetes merre tart a hír-média, de ne feledjük el, hogy azt adják, amire igény van...
Viszont a film végével nem vagyok kibékülve.

2015. 02. 09. 15:41

Egy újabb bizonyíték arra, hogy Jake Gyllenhaal megállja a helyét napjaink legnagyobb színészei között. Ebben a filmben hozza eddigi legjobb alakítását, sajnos idén is piszok erős a mezőny az Oscaron, de nem sajnálnám tőle egy percig sem. A film atmoszférája számomra nagyon átjött, rendkívül realisztikusan mutatja be ezeknek az embereknek a mocskos világát, és jól bontakozik ki benne főszereplőnk jelleme, aki a cselekmény során egyre embertelenebb tetteket hajt végre. Pazar film lett. Osztályzatom: 9/10

Rene Russo
Jake Gyllenhaal

Dan Gilroy rendező és Rene Russo a való életben házasok.

Jake Gyllenhaal egyszer annyira belelovalta magát a tükrös monológjába, hogy bemosott egyet a tükörképének. Ennek következményeképp azonnal kórházba kellett vinni, hogy összevarrják a vágást a kezén.

(Pajor Sándor)

Jake Gyllenhaal úgy képzelte el Lou-t, mint egy éhes prérifarkast. Ezért úgy döntött, hogy lead 9 kilót a szerephez. Senki nem kötelezte a fogyásra, ez Gyllenhaal saját ötlete volt.

Hetediksor: Éjjeli féreg
A film annyira tökéletes korképet fest a mindennapi életünkről, hogy szinte szavakba sem lehet szedni mindazt, amit elénk tár.