Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Éjjeli féreg

(Nightcrawler)
Éjjeli féreg

Tartalom

Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) és generációja számára nem egyszerű az élet. A társadalom rengeteg elvárással fordul feléjük, de tisztes munkát alig kínál. A nagyratörő célok Lou-t egy olyan útra sodorják, ami egyenesen a mélybe vezet. Éjszaka, amikor a város alszik, a stábok a nagy sztori után kutatva járják az utcákat. Lou minden este átszeli az alvó Los Angelest, hogy a híradósok előtt sikerüljön lencsevégre kapnia valamit, amit aztán eladhat a tévéseknek. Lou egyre többet akar, a pénzért akár emberi mivoltát is levetkőzheti.

2015. 06. 11. 10:46

Belőlem vegyes érzéseket váltott ki....Objektív szemszögből nézve a mai filmek közül bőven kiemelkedő darab. Minőségi, nem tucat film. Viszont az emberiségből ennél kijjebb nem lehet ábrándulni. Ebben a filmben megjelenő tanulságok 99%-a az emberiség kezdete óta jelen vannak. Ezek olyan dolgok, amik ellen tenni maximum annyit lehet, hogy te magad nem leszel ilyen... Tanulságos az bizonyos!

2015. 05. 27. 06:24

Bevallom, amikor leültem, hogy megnézzem, szinte azt sem tudtam, hogy miről is fog szólni ez a film. Annyit tudtam, hogy a nézők szeretik, gondoltam, hogy nekem is tetszeni fog így látatlanban. Tetszett is! Elég beteg filmnek tartom, bár ez a betegség amolyan tükörkép a mai, pénzközpontú társadalomnak. Egy olyan srác története ez, aki előtt úgymond nincsenek akadályok az önmegvalósítás útján. Nem érdekli senki és semmi, mindenáron megszerzi, eléri, amit kigondolt. Sok példát lehetne ilyen emberekre hozni a való életből is, akiknek semmi sem számít, csak az egoista céljuk. Nyilván ez egy kissé szélsőségesebb helyzet egy átlag törtető életéhez képest is, épp ezért lett olyan ütős!

2015. 05. 15. 16:59

JAKE GYLLENHAAL hatalmas szinészi alakításért ajánlom a megnézését. :) Amúgy a film a társadalmunk negatív árnyoldalát tükrözi, undorító felfelé törekvő emberről szól, aki a karrierje érdekében áttapos emberi életeken is. Lenyűgöző dermesztő feszültséget tud olykor a néző elé varázsolni...Művészi, "való világunk" megdöbbentő gusztustalan emberi bőrébe tudunk belebújni! :) Favorit lett...

Rene Russo
Jake Gyllenhaal

Dan Gilroy rendező és Rene Russo a való életben házasok.

Jake Gyllenhaal egyszer annyira belelovalta magát a tükrös monológjába, hogy bemosott egyet a tükörképének. Ennek következményeképp azonnal kórházba kellett vinni, hogy összevarrják a vágást a kezén.

(ps)

Jake Gyllenhaal úgy képzelte el Lou-t, mint egy éhes prérifarkast. Ezért úgy döntött, hogy lead 9 kilót a szerephez. Senki nem kötelezte a fogyásra, ez Gyllenhaal saját ötlete volt.

Hetediksor: Éjjeli féreg
A film annyira tökéletes korképet fest a mindennapi életünkről, hogy szinte szavakba sem lehet szedni mindazt, amit elénk tár.