Scott Pilgrim a világ ellen

Scott Pilgrim a világ ellen

Scott Pilgrim vs. the World

A szerelemért meg kell küzdeni, ezt Scott Pilgrim (Michael Cera) is tudja, viszont amikor megismeri Ramonát (Mary Elizabeth Winstead), olyan feladattal találja szembe magát, ami valóban megizzasztja. Új szerelme meghódításához ugyanis a basszusgitárosnak le kell győznie a lány 7 gonosz exét,… Több

Forgatókönyvíró: Michael Bacall, Edgar Wright
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 2011.01.06. | SkyShowtime (2023.02.14.) | HBO Max (2023.10.27.)

2023.12.23 Ahoj poplacsek

3/10 valószínűleg részben az én hibám

Alighanem zsenilális a film, de nem voltak eszközeim hogy dekódoljam. Életkoromnál fogva nagy valószínűséggel legalább 15 évvel korábban jártam oviba, mint amikor a délutáni alváshoz ennek a sztorinak az előzménymeséjét olvasta az óvóméni a délutáni csendelpihenő alváshoz. Abból gondolom, hogy én tehetek róla, hogy nem jött át, hogy amúgy mai szempontból jelentős volt a szereplőgárda, a főszerepet a zuckerbergarcú Michael Cera alakította, volt benne a Culkin család tehetségesebbje, a Kieran, az érdekes Aubrey Plaza na meg az örökké nyitott szájú Anna Kendrick (OK, utóbbi nem erős tényező, csak ismert valamiért). Ennek ellenére annyira ragadott meg, mint egy 21. századi tévévetélkedő, így fél óra után kinyomtam. A 3/10 a jóhiszemű feltételezésből indul ki, hogy a film bizonyára jó, csak én nem voltam abban a helyzetben, hogy élvezzem.

2016.08.25 ArpiHajdu és Réci

Nekem nagyon tetszett a film. Alapból szeretem az olyanokat, amelyekben egy valós, vagy fiktív zenekar szerves része a történetnek, de itt nemcsak a zene volt az, ami lenyűgözött, hanem a képi megoldások is, illetve az időnként abszurditásba hajló je... Több

2017.10.22 Deku

Hát ez maga volt a csalódás ennél jobban nem is lehetett volna megfogalmazni. Még egyszer ilyet nem nagyon akarnék látni, tökre lehangoló volt, hogy ilyen minőségű filmet is képesek kiadni valakik a kezük közül.

2020.05.10 elekm90

Remek, rendkívül szórakoztató és egyedi képi világú film Edgar Wright-tól. Akárcsak a többi filmje, ez is elképesztően jó stílusban van elkészítve, a rendezőtől megszokott humor itt is jelen van, a zenék pedig kiválóak. Akinek nem jön be ez a videójá... Több

2016.09.16 puffancshercegnő

Nem olvastam a képregényt szóval ettől szét tudom választani. A film remek volt, vicces, egyedi humora és képi világa van, amitől nem lett unalmas végül. A színészek jó választások voltak ezekhez a szerepekhez. Összességében jó kis film

A film elején több előreutalás van a hét exre. Például a hóban az útkereszteződés vagy a cetli a hűtőn.Szerző: moviewer

A film hatalmasat bukott a kasszáknál, ugyanis a fiatal célközönség inkább letöltötte a filmet.Szerző: moviewer

Ez a film volt Ellen Wong mozifilmes debütálása.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben Scott Pilgrim négy évvel idősebb a húgánál, Stacynél (előbbi 22, utóbbi 18 éves). A valóságban viszont a Stacyt alakító Anna Kendrick az idősebb, majdnem három évvel korábban született, mint Michael Cera.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2018. 04. 14.)
Talán elenyészőbbek lesznek azok, akik a mögöttes tartalmát próbálják lefejteni a filmről, hiszen egyrészt nem is lesz könnyű dolguk, másrészt lehet, hogy nincs is lényegi mondanivaló és egyszerűen csak egy laza és szórakoztató kikapcsolódás. Annak viszont tökéletes. Több