A dán lány

The Danish Girl

2018.04.22 TomÁcs

Picit az elfogadásról is szólt a film, hogy mennyire kirekesztő is a társadalom. Ha valaki más az azonnal a peremre kerül. Nem mindennapi igazán szomorú történet.

2018.07.30 Norbi

Megrázó film, nem való mindenkinek, ismerőseim közül is sokan nem tudták mire vélni az egészet. Engem speciel nagyon meggyőzött, kitűnő film hihetetlen színészi jelenetekkel. Alicia Vikander szerepe egészen sokszínű volt, ebben megmutathatta, hogy mi... Több

2018.11.03 VvV

Az eredeti történethez képest sok helyen eltértek ezért csak 3 csillag.

2021.12.12 Ildikó Bacskai

A dán lány (2015)

Ragyogó film, csodálatos, kifinomult rendezés, kiválóan megkomponált, elegáns, kellemes filmzene és elképesztően hiteles alakítás Eddie Redmayne részéről. Letaglózó történet a szeretetről, ami minden körülmények között marad a szeretett féllel. Igazi fordulatos és szépséges dráma.

2016.10.09 Fahéjgolyó

Remek dráma, remek színészi teljesítményekkel. Érdekes volt a Einar átalakulását végigkövetni, valamint a felesége reakcióját nézni, hogy veszíti el a férjét, akit szeret annyira, hogy elfogadja a valódi énjét.

2018.01.25 diumiu

Lenyűgöző, elgondolkodtató, csodás történet. Nagyon vártam ezt a filmet, nem csalódtam. Redmayne és Vikander párosa tökéletesen működik, az hogy a film igaz történtet mesél el számomra ad egy pluszt. Az egyik kedvencem lett ez a film, a színészek munkásságát azóta kiemelt figyelemmel kísérem.

2017.07.26 Lonka

Nagyon nehéz lehetett Eddie Redmayne-nek egy férfi testbe született nőt eljátszania. Legbelül nővé kellett válnia, ami a pillantásaiban részint sikerült is neki.

2019.07.29 Greeta

Nem egyszerű film és nehezen emészthető is, de én azt mondom hogy kell az ilyen. Kell, hogy jobban megértsük egymást.

2019.01.23 Timcsi

Akiben van egy picit nyitottság az nem fog megbotránkozni a történet láttán. Jól felépített történet, remek alakítások.

2019.04.21 petraszab

Furcsa lehetett a főszereplőnek egy nő bőrébe bújnia, bár a színészek már sok mindenhez hozzászoktak az évek alatt. Érdekes film, érdemes megnézni.

2016.06.12 moov18

Nem tudok releváns véleményt nyilvánítani jelen alkotásunkról, hiszen nagyon ritkán ülök le ilyen jellegű filmek elé - ebből következik, hogy nem nagyon értek hozzájuk. Most viszont megtörtént és írok is róla néhány sort. A film önmagába véve egy ren... Több

2018.03.21 hackerjulcsi

Tabudöntögető film. Elgondolkoztató. Át tudtam érezni a lány/ fiú helyzetét és sokat olvastam utána az eredeti történettel kapcsolatban. Viszont kicsit nem tetszett a film színvilága...

2018.04.11 Annuska

Egy kőkemény dráma a film. Milyen könyörtelen az élet/sors/Isten, hogy nem a megfelelő testbe születik az ember. Milyen megpróbáltatásokat kellett és kell mai is kiállni egy embernek.

2016.08.21 Timike

Igaz történet ne feledjük, bár a műtétekkel kapcsolatban nem teljesen igaz a sztori. Egyszer érdekes megnézni, nem mindennapi történet.