A dán lány

The Danish Girl

2016.12.30 Potoczkie

A mindenség elmélete után Eddie Redmayne-től a kedvenc filmem. A legkiválóbb választás a főszereplő megformálására, tökéletesen passzol hozzá ez a szerep is. Nagyon megható, gyönyörű film.

2016.12.02 gubimari

Az egyik legmeghatóbb és leggyönyörűbb film, amit valaha láttam. Témája miatt is kíváncsi voltam rá nagyon, vajon hogyan mutatják be azt a lelki vívódást, melyet Einar Wegener / Lili Elbe átélt abban a korban, melyben a másság még ennyire sem volt elfogadott, mint most.

2016.05.03 irodalmialkotas

Jó színészek, jó monológok! Ajánlom!

2017.01.15 holnaputan

nekem egy picit kevés volt, de attól még tetszett az, amit láttam. Sok minden kimaradt az eredeti élettörténetből.

2016.08.23 beus1987

Picit mást vártam, persze az alaptörténete ismertem, de úgy a lelki világáról nem tudtam meg sokat.

2017.03.27 Szinano

Nem egy könnyen emészthető téma feldolgozására vállalkoztak A dán lány készítői. Egy minden ízében tökéletes darabot tettek le az asztalra, ami rendesen felkavarta maga körül az állóvizet. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

2016.09.22 kecsaa

Barátnőm unszolására néztem meg a filmet és azt kell, hogy mondjam, pozitív csalódás volt. Nem bántam meg, hogy megnéztem, kiemelkedő filmélmény volt, mindenkinek ajánlom.

2016.09.17 krazucsi

Imádtam a filmbéli ruhákat, a színeket, a díszletet, az operatőri munkát és a filmzenét. Gyönyörű volt. A dán lány minden egyes részlete nagy gonddal és odafigyeléssel lett létrehozva, a végeredmény pedig egy fantasztikus film.

2016.05.03 Kutyus

Nem mindennapi a történet. Magával ragadó, egyedi és különleges hangulatú film, egyedülálló sztorival. Kissé elvont és érzelmileg is hatásos film. A szereplők profin alakítanak.

2017.08.28 ocskol

Kicsit ódzkodtam a film megtekintésétől, de nagyon pozitív csalódás ért és örülök, hogy láttam, Csodálatos film és történet, s mindez elképesztően jól kivitelezve.

2016.06.25 punktum

Kicsit szokatlan volt a film és nem is igazán tudott átjönni a sztori.

2017.01.07 des.tiny59

Rémesen oltári film, ennyire jót ritkán lát az ember. Ez a film hihetetlen csúcs szuper lett. Nem kellett azon évődjek, hogy most mikor lesz már végre vége mert az utolsó percig eltudott repíteni a hátán. Ez pedig több mint amit várhattam volna tőle.

2016.02.01 Kandurbaba

Mély érzelmeket bemutató, érdekes életrajzi dráma nem mindennapi történettel. Megfogó, elgondolkoztató komoly film profi színészi alakítással és rendezéssel.

2016.02.22 BlaBlaBla

Az furcsa volt, hogy akkor most 1926 vagy 1928 a kezdőévszám, ugyanis a kiírás és az elmondott évszám nem egyezett meg. Közepsre sikeredett, a történet maga érdekes, de nem vagyok benne biztos, hogy Redmayne volt a legjobb választás a szerepre.