Tintin kalandjai

The Adventures of Tintin

A Les Aventures de Tintin eredetileg képregénysorozat a XX. század első harmadából. 1929. 01. 10-én jelent meg először egy belga gyermeklap mellékeltében.Szerző: JRD

Az első animációs film, amelynek John Williams írta a zenéjét.Szerző: Thibo84

Claude Berri és Roman Polanski érdeklődtek a rendezés iránt.Szerző: Thibo84

Billy Crystalt figyelembe vették Calculus professzor szerepére, amikor a karakter még a forgatókönyvben volt.Szerző: Thibo84

Meryl Streep neve is felmerült Bianca Castafiore szerepére.Szerző: Thibo84

A film 1955-ben játszódik.Szerző: Thibo84

Haddock kapitánynak eredetileg Tom Hanks adta volna a hangját.Szerző: Thibo84

Ez az első PG besorolású (szülői felügyelettel ajánlott) film, amelyet Steven Spielberg rendezett a Hook (1991) óta.Szerző: Thibo84

1984-ben, amikor a film fejlesztés alatt állt, Steven Spielberg azt akarta, hogy Jack Nicholson játssza Haddock kapitányt.Szerző: Thibo84

A forgatás során James Cameron, Robert Zemeckis, Guillermo del Toro, Stephen Daldry és David Fincher látogatást tett a készletnél.Szerző: Thibo84

A filmet Steven Spielberg Az elveszett frigyláda fosztogatói (1981) 30. évfordulóján adta ki.Szerző: Thibo84

Steven Spielberg 31 nap alatt fényképezte a filmet. Peter Jackson jelen volt a forgatás első hetében, majd a forgatás többi részét egy speciálisan készített iChat videokonferencia-program segítségével felügyelte.Szerző: Thibo84

Andy Serkis, hogy felkészülhessen Haddock kapitányi szerepére, elolvasta a "Tintin" képregények nagy részét. Később megjegyezte, hogy szürreális minőségűek, hasonlóak a Monty Python filmekhez.Szerző: Thibo84