Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Vissza a jövőbe

(Back to the Future)

Tartalom

Marty McFly átlagos életének megvannak a maga problémái. A kopasz igazgató folyton elcsípi, amikor elkésik, a középkörú Biff pedig egyfolytában beleköt. Van azonban egy őrült tudós barátja is, aki plutónium hajtású időgépet épít. A Dokit halálos támadás éri, és Marty csak az átalakított DeLoreannal tud elmenekülni. 1955-ben köt ki, és felkeseri az akkori Dokit, hogy segítsen neki visszajutni a jövőbe. Miközben ő a megoldáson dolgozik, Marty összetalálkozik fiatal édesanyjával, aki érzelmeket kezd táplálni a fiú iránt. Ekkor kezdődik a probléma, ugyanis ha szülei nem jönnek össze, Marty meg se fog születni. Kettős feladat hárul rá: biztosítani, hogy édesapja és édesanyja egymásba szeressenek,  és persze visszajutni 1955-be.
(Beke Gábor)

2016. 05. 28. 16:11

Igazi klasszikus, számtalan alkalommal láttam gyerekkènt, a mai napig imádom. Egyik legjobb időutazós film.

2015. 01. 23. 17:13

Nagyon jó film! Izgalmas, remek trükkökkel és humorral ellátva. Michael J Fox pedig egy tehetsége színész, ezért szerintem nagyon jól állt neki ez a szerep. Valahogy illik hozzá. :)

2016. 04. 25. 23:08

Egy nagyszerű trilógia első darabja amit szerintem minden jó izlésü ember ismer.
Egy igazi sci fi film ami nagyszerű történetvezetéssel rendelkezik.És egyben nagyszerü kaland is.
A látvány kortalan, simán nézhető.A szinészek nagyon szórakoztatók és a sminkelésük nagyon jók.

Lea Thompson
Claudia Wells
James Tolkan
Claudia Wells
Michael J. Fox

A repülő autó is létezik már, de még nem lehet megvenni és utakon sem látható még ilyen.

(Laca92)

A trilógiából készült 1991 és 1993 között egy animációs sorozat is gyerekeknek.

(Laca92)

Amikor az első részben Marty gitározik a gimi színpadán, a zenekar egyik tagja, Marvin Berry felhívja unokatestvérét, Chuckot, mondván „ez az a dal, amit keresel”. A poén az, hogy a dal, amit Marty játszott, a híres énekesé, Chuck Berryé. Miután kijött a film, sokan rasszistának vélték a mozit, mert Chuck Berryt egy fehér srác zenéje ihlette meg. Maga az énekes azonban nem sértődött meg a dolgon, tetszett neki a jelenet.

(hszpp)
Smoking Barrels: Vissza a jvövőbe
Összességében Zemeckis egy kiváló alkotást tett le az asztalra, nem lehet elégszer látni! Zseniális vígjáték, tökéletes kikapcsolódás, Delorean-t nekünk minél többször!
Movieaddicts: Ahová megyünk, ott nincs szükségünk utakra
Az ünnepélyes reissue több szempontból is kihagyhatatlan, nem csak azért mert sokunk számára felhőtlen gyermekkori emlékeinket idézi, hanem azért is, mert a képzeletbeli időutazást újranézve valóban átléphetjük az idő korlátait, és a kényelmes mozi székben ülve egészen 30 évet utazhatunk vissza az időben.
Filmtekercs: A visszatérés napja: Ütős nyitány
Robert Zemeckis 1985-ben elkészítette az év legsikeresebb filmjét, melyet két folytatás is követett. A Vissza a jövőbe többszörösen is kiállta az idő próbáját, egy egész generációnak adott idéznivalókat, akik ma, 2015. október 21-én Marty és Doc visszaérkezését ünneplik a jövőbe szerte a világon.