Játssz Philips tévéért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Vissza a jövőbe

(Back to the Future)
Vissza a jövőbe

Tartalom

Marty McFly átlagos életének megvannak a maga problémái. A kopasz igazgató folyton elcsípi, amikor elkésik, a középkörú Biff pedig egyfolytában beleköt. Van azonban egy őrült tudós barátja is, aki plutónium hajtású időgépet épít. A Dokit halálos támadás éri, és Marty csak az átalakított DeLoreannal tud elmenekülni. 1955-ben köt ki, és felkeseri az akkori Dokit, hogy segítsen neki visszajutni a jövőbe. Miközben ő a megoldáson dolgozik, Marty összetalálkozik fiatal édesanyjával, aki érzelmeket kezd táplálni a fiú iránt. Ekkor kezdődik a probléma, ugyanis ha szülei nem jönnek össze, Marty meg se fog születni. Kettős feladat hárul rá: biztosítani, hogy édesapja és édesanyja egymásba szeressenek,  és persze visszajutni 1955-be.
(Beke Gábor)
2016. 05. 28. 16:11

Igazi klasszikus, számtalan alkalommal láttam gyerekkènt, a mai napig imádom. Egyik legjobb időutazós film.

2016. 06. 08. 14:39

Nagyon szeretem ezt a filmet, rengetegszer láttam, de napjainkban is akármikor megnézném, annyira szórakoztató. Ebből is annyi szállóige származik, hogy nem lehet számon tartani, ügyesen megírt forgatókönyv, valamint a zene is kiváló.

2015. 04. 30. 10:25

A 80-as évek egyik alapműve, megkerülhetetlen, örökérvényű klasszikus. Egyszerre sci-fi, kalandfilm és remek szórakozás minden korosztály számára.

Lea Thompson
Claudia Wells
James Tolkan
Claudia Wells
Michael J. Fox

A BBC listája szerint az 56. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 77 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 46.helyén áll.

Smoking Barrels: Vissza a jvövőbe
Összességében Zemeckis egy kiváló alkotást tett le az asztalra, nem lehet elégszer látni! Zseniális vígjáték, tökéletes kikapcsolódás, Delorean-t nekünk minél többször!
Movieaddicts: Ahová megyünk, ott nincs szükségünk utakra
Az ünnepélyes reissue több szempontból is kihagyhatatlan, nem csak azért mert sokunk számára felhőtlen gyermekkori emlékeinket idézi, hanem azért is, mert a képzeletbeli időutazást újranézve valóban átléphetjük az idő korlátait, és a kényelmes mozi székben ülve egészen 30 évet utazhatunk vissza az időben.
Filmtekercs: A visszatérés napja: Ütős nyitány
Robert Zemeckis 1985-ben elkészítette az év legsikeresebb filmjét, melyet két folytatás is követett. A Vissza a jövőbe többszörösen is kiállta az idő próbáját, egy egész generációnak adott idéznivalókat, akik ma, 2015. október 21-én Marty és Doc visszaérkezését ünneplik a jövőbe szerte a világon.