Andy Muschietti, a Flash – A Villám rendezője elmondta, hogy szerinte miért bukott meg a filmje.

Bár a Flash 271 millió dolláros bevételt hozott, a 200 millió dolláros költségvetése és a marketingköltségek mellett még ez az összeg is komoly bukásnak számít. Muschietti a film kereskedelmi kudarcát annak tulajdonítja, hogy nem tudott minden demográfiai csoportot megszólítani, az úgynevezett négy kvadránsban: a 25 év feletti és alatti férfiak és nők körében.

Szerinte a Warner Bros. törekedett erre, azt remélve, hogy a film az összes említett kategóriában vonzó lesz a közönség számára, azonban mégsem jártak sikerrel. Muschietti azonban azt is elismeri, hogy Flash karaktere egyszerűen nem érdekli annyira a közönséget, mint a DC más ikonikus hősei, például Batman vagy Superman, különösen a nők körében.

„Ha 200 millió dollárt költesz egy film elkészítésére, [a Warner Bros.] még a nagymamádat is el akarja vinni a mozikba” - mondta a Radio Tu’s “La Baulera del Coso” show-ban.

„Négyszemközti beszélgetések során azt tapasztaltam, hogy sok embert egyszerűen nem érdekel Flash karaktere. Különösen a két női kvadránst.”

Emellett a filmnek olyan kihívásokkal kellett szembenéznie, mint a jelentős késések és a főszereplő Ezra Millerrel kapcsolatos botrányok, amelyek szintén hozzájárulhattak a bukáshoz.

Még több friss hírért és ajánlóért csak görgess lejjebb.

akció | fantasy | kaland | sci-fi

Ugyan miért csak ezt az egy univerzumot mentenéd meg, ha képes vagy arra, hogy bármilyeket megmentsd? Barry Allen úgy tűnik, magára maradt a Föld védelmében, amelyet a káosz ural.... több»