2018.09.23 19:20 Márton Olvasottság: 110x
0

Minden elmondható a The Domestics-ről, csak az nem, hogy unalmas lenne

Egészen sok minden eszembe jutott e film megtekintése után, de egyvalami biztos hogy nem, méghozzá hogy unalmas lett volna (ami mindenképp értékelhető, hisz már oly sok poszt-apokaliptikus témájú produkció látott napvilágot, hogy szinte követni sem lehet őket)! Maga a történetéhez, mindenképp szükséges a nézőnek egyfajta elrugaszkodás a valóságtól, mert ha nem, könnyen csak legyintene rá és a "na persze" csúszna ki a szájából. Jómagam inkább úgy gondolom hogy egy ilyen szituáció után, a társadalom egy nagyobbik része az anarchiába süllyedne, de ennyire rövid idő alatt (mint ahogy a filmben ez érezhető) nem gondolnám! Viszont mint egy esetleges fikcióként egészen jól ábrázolták a "Mad Max" hangulatot! A színészektől nem vártam sokat, bár örömmel láttam hogy egészen jól sikerült a színészválogatás és meggyőzően alakították a karaktereiket! Az is kimondottan pozitívan jött le számomra, hogy a rendező ügyesen építgette fel a főszereplőpáros karaktereiket (én valahol a film közepén már izgulni is tudtam értük)! Az akciójeleneteket is sikerült pörgősre és hitelesre kivitelezni, szóval e téren sem lehetett panaszom! Viszont talán csak egyetlen dolog volt amit én negatívumként tudnék felhozni, az pedig a következő: hogy számomra nehezen tudott ez a történet egy önálló másfél két órás filmként működni! Igen ritkán érzek ilyent, hogy ezt a történetet, én inkább egy sorozatként tudtam volna elképzelni. Hatalmas potencia volt benne, de a rövid játékideje miatt, rengeteg kérdés maradt megválaszolatlan, ezért írom azt, hogy sorozatként számomra biztos hogy még élvezetesebb lett volna a végeredmény, mert így film formájában, sokszor csak kapkodtam a pörgős cselekménye miatt a fejemet, amit néhol kicsit összecsapottnak is éreztem!

akció | horror | sci-fi | thriller

Egy bandák uralta, félelmetes poszt-apokaliptikus világban egy házaspár kétségbeesetten küzd a túlélésért és a biztonság megtalálásáért. több»

0