2019.09.26 22:59 kristoftoth21 Olvasottság: <100x
0

Elég volt a bohóckodásból!

Tekintve, hogy az első rész magasra tette a lécet, az elvárásaim is hasonlóan magasak voltak a filmmel kapcsolatban. Azonban az AZ folytatása – ki kell mondani – számomra csalódás. Nem tudom, mi értelme van forgatni egy maximum másfél órás filmet, és hozzá gyakorlatilag újravágni az előzmény filmet, beleilleszteni a történetbe és hoppá, van egy háromórás film. Az AZ rendezője biztos jobban tudja, ugyanis itt erről van szó. A film lényege, ahogy a főhősök kvázi emlékképek során újraélik a gyerekkorukat, hogy ebből tanuljanak, hogy hogyan győzedelmeskedhetnek; na ez történetnek eléggé kevés szerintem...

Műfajilag horror, állítólag... Én amolyan ovis rémtörténet-szerű vígjátéknak nevezném. Megijednem nem igen sikerült, na de végigröhögni a filmet, azt igen. Alapvetően rendkívül vicces rémségeket tár a szemünk elé, talán ez pozitívum benne, hogy ilyen szempontból szórakoztató, de ettől még horrorként nem állja meg a helyét, bár lehet, én vagyok finnyás.

Elég volt a bohóckodásból!

Egy dolgon még el tudott gondolkodtatni, az pedig a lelki és fizikai terror, és annak mibenléte a világban az emberek közt, egymás közt. A főszereplőkben egy dolog közös, hogy egytől egyig vesztesek az életben. Terrorizálták őket, aztán szimbolikusan kiélhették a sérelmeik megbosszulását a bohóc elleni küzdelemben. Utalva ezzel arra, hogy akit terrorizáltak, az jó eséllyel terrorizálni fog másokat, ha meglesz mögötte a megfelelő biztonság. Gondolva itt akármire, mint, hogy mellette áll egy személy, aki véd őket, vagy egyszerűen akárhol, ahol nem kell vállalni a következményeket, vagy, ha közösen vannak ezek a lúzerek, amint a filmben megjelenik, egyedül egyik se merné a terrort alkalmazni, na de a csoport ereje és biztonsága más. És végül meg is jelenik a lelki terror pusztító ereje a filmben is. Párhuzamba állítható a valósággal; ha egy szörnyet el lehet ezzel pusztítani, az életben is maradandó lelki sérülést lehet okozni valakinek...

Összességében az a véleményem, hogy az AZ 2 egy rossz film, ami mindösszesen némi történetfoszlány és flashbackek montázsa az előző részből összevágva. A filmet csak az menti meg a teljes kudarctól, hogy szórakoztató, így el lehet mondani, hogy olyan rossz, hogy már jó, továbbá némi elvont üzenetet át tud adni. Esetleg még az első rész bejött, így az iránti tiszteletből végig lehet nézni, de egy bohóckodás az egész, és nekem egy életre elég volt belőle, remélem, nem akarnak még folytatást. Amúgy az előbbieket figyelembe véve jó indulattal 4/10...

A rendezőnek meg úgy erre az egészre csak annyit tudnék mondani: "Te csak egy bohóc vagy!"

horror

A Vesztesek Klubja tisztában van vele, hogy hiába sikerült legyűrniük a hátborzongató Pennywise bohócot, az ördögi lényt nem lehet megsemmisíteni. A klub tagjai időközben... több»

0