2022.02.08 20:58 Interfectorem Sabnock Olvasottság: 160x
4

Annyira rossz, hogy ez tényleg rossz!

Egy újabb sword and sorcery, de ez már Lou Ferrigno (Sinbad) főszereplésével, és a minőség és persze a tartalom már hagy "némi" kívánnivalót maga után, csakhogy finoman fejezzem ki magam. Finoman szólva, hősünk csak szerencsétlenkedik a filmvásznon, ráadásul úgy néz ki, mint Schwarzenegger és Balázs Palika szerelemgyereke a tündéri, bongyor hajával egyetemben...

Szerintem Enzo G. Castellari a zsebpénzéből rendezte ezt a borzalmat, mert - még az akkori időket is figyelembe véve - a digitális trükkök eszméletlen bénák és kritikán aluliak voltak.Persze Ferrignót nem akarom megsérteni, de ő az, aki nyugodtan aludhat nyitott ablaknál, az eszéért nem fogják elrabolni sohasem. A filmbéli párbeszédek egyszerűen siralmasak, pusztítják az agysejteket. Néha csak visítok a röhögéstől, de néha vicsorgom, nem is tudom, mi a jobb.

A történet a szokásos faék, amit egy kocsmában, két fröccs között szoktak kitalálni. A világ megmentése, gonoszok legyőzése, kristályok visszaszerzése. A gonosz Jaffar (John Steiner), aki túlripacskodja az egész filmet, és amíg nézed, folyamatosan azon gondolkozol, hogy hol van a kandi kamera, mert ez nem lehet igaz. Néha úgy nyög, hogy azt hiszem, mindjárt rohan a klotyóra, mert hasmenése van. Bár ezt Ferrigno is megteszi, sőt egy őrületes csata után kivételesen bamba fejjel azt nyögi be, hogy éhes, enni akar. Gagyi vágások és snittek, rossz totálképek és felesleges lassítások. Van itt minden, ami szem-szájnak ingere...

Lássuk...

Tehát a turbánjával az oszlopot véletlenül lefejelő szultán (és bennemaradt a filmben bakker), jó fél méterrel "melléütős", kardozós csatajelenet, saját magát felgyújtó ellenség, Szindbád, aki minden csata előtt eldobja a kardját (???), kitépi a Halál szívét, összetöri a Kőmonstrumot, lever puszta kézzel egy komplett lovasságot, vénasszonyokká veri az amazonokat. Ja, és van egy gonosz ikertesó, akit megöl...

Minő óriási hős...

Igazi "bad and trash cinema", aminek mégis van egy bája...

Hogy mi???

Fogalmam sincs, de úgy 3-4 évente csak megnézem, és hatalmasakat kacagok.

Kell néha ez is...

Lou Ferrigno rossz színész, sőt nem is az, Blasco Giurato rossz operatőr és Enzo G. Castellari rettenetes rendező. Ja, és aki magasan a legbénább, az nem más, mint John Steiner, aki vagy egy hatalmas ripacs, vagy elmebeteg.

Vagy mindkettő....

Megtekintése agykárosodással is végződhet, kivétel az olyan edzett emberkéknek, mint én...

Igaz, nekem is hosszabb időbe telik, mire kiheverem....

Aloe Vera és pogácsa...

Kedvenc fotelem...

Az élmény pedig mellbe vág!!!

4