Planet of Dinosaurs

Planet of Dinosaurs

Az egyrészes kék egyenruha, amelyet két férfi visel, nagyon praktikus, ha mosdóba kell menni. Nincs látható cipzár, sem gomb.Szerző: Thibo84

A filmet nem vetítették moziban.Szerző: Thibo84

Chuck Pennington kivételével a szereplőgárda összes férfi tagjának bajusza van.Szerző: Thibo84

Mary Appleseth volt az utolsó, akit erre a filmre kiválasztottak.Szerző: Thibo84

Pamela Bottaro találta ki karakterének a Nyla nevet.Szerző: Thibo84

A filmkészítők kezdetben egy Pterodaktilusszal akartak támadást készíteni, de fel kellett adniuk ezt az ötletet, mert a költségvetés nem tette lehetővé.Szerző: Thibo84

A szerepekre meghallgatott embereknek monológokat kellett készíteniük a meghallgatásra, mivel a forgatókönyv addigra még nem készült el.Szerző: Thibo84

A film nagy részét reflektorok segítségével világították meg.Szerző: Thibo84

A forgatókönyv első vázlatát három nap alatt írták meg.Szerző: Thibo84

Chuck Pennington szinte az egész film alatt mezítelen.Szerző: Thibo84

Az egyik dinoszaurusz, akivel Lee kapitány a film vége felé találkozik, amikor megpróbálja felhívni a T-Rex figyelmét a Rhedosaurusra, a fiktív dinoszauruszra épül a Pánik New Yorkban (1953) című filmből. Ray Harryhausen a gyártás során felkereste a stúdiót, és beleegyezését adta a lény cameo megjelenéséhez.Szerző: Thibo84

2011. 06. 24-én a portlandi Hollywood Theatre-ben levetítették a filmet a hang kikapcsolásával; a helyi progresszív jazz együttes, a Blue Cranes új, eredeti filmzenét csinált hozzá, a Willamette Radio Workshop hangszínészei pedig újraszinkronizálták a párbeszédeket. Jim Aupperle, a film társírója és társproducere, valamint a különleges vizuális effektusok vezetője is jelen volt, és később azt mondta: "...Nem hiszem, hogy valaha is annyira élveztem volna a filmünket, mint azon az estén".Szerző: Thibo84