Harmadik típusú találkozások (1977)

Close Encounters of the Third Kind

Teri Garr
Teri Garr
Cary Guffey

stewie_griffin_2005   2021. 06. 06.

Spielberg korai filmjei szerintem már mára részben megkoptak (pl. Cápa, E. T. meg ez is). Ez a film szerintem nem túl izgalmas, és furcsa a befejezése, akkoriban biztos nagy szám volt, de klasszikusnak nem mondanám (pedig sokan annak tekintik). 7/10 ... több»

Filmelemző   2018. 06. 13.

A sci-fi műfaj szent grálja számomra ez a film, mert ez volt az első mozis produkció, mely a tudományos fantasztikum felé fordított. Dreyfuss óriási benne és remek a film scriptje illetve rendezése is. Mindig is valahogy igy képzeltem el az első talá... több»

BoBamburg   2020. 12. 04.

Megmondom őszintén, engem nem nyűgözött le a film. Persze lehet, más lenne a véleményem, ha akkor látom, mikor megjelent a mozikban, mert így nem hagyott mély nyomot bennem. Számomra sajnos felejthető, közepesre sikeredett sci-fi.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 17.

Spielberg egyik fura rendezése. Nem mondhatnám, hogy nem tetszett, csak egy-két dolog valahogy annyira gyerekesnek, idegesítőnek tűnik, hogy lerombolja jóval a véleményemet, hogy tetszik. Talán Dreyfuss, aki kissé feltornázza a mozit.

ZozArt89   2019. 07. 17.

Remek, egyedi és újszerű. Nem tudok elmenni amellett, hogy valami újat teremtett. Akkoriban ez nagy szó volt. Ma már a legtöbb gyerek csak kinevetné, pedig igencsak érdemes odafigyelni rá.

elekm90   2020. 02. 22.

Lehet, hogy a film "öregedett" rosszul, de a hatásvadászata és a film korához képest jó effektek mellett nem tartom kiemelkedő alkotásnak. Az eleje érdekes, de ahogy halad előre, egyre inkább elfogy, a vége pedig kimondottan csöpögősre sikeredett. Színészi játék tekintetében viszont Richard Dreyfuss itt is jól alakít. 6/10

hackerjulcsi   2018. 03. 13.

Nagyon vicces, ahogy egyre jobban megőrül emberünk az idegenektől és folyamatosan mindenből azt az Ördöghegyet formázza ki. Néha kicsit ironikus volt a film.

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 51 kritika alapján.

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban 1977-ben.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított, "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben (2009).

A Kodály-módszer is fellelhető a filmben, mivel a földönkívüliekkel a kommunikáció során az öt hangból álló dallamot a Kodály Zoltán által megalkotott kézjelekkel mutogatták el, sőt Kodály Zoltán neve is elhangzott.

Zsigmond Vilmos volt a film operatőre.