Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Harmadik típusú találkozások (1977)

Close Encounters of the Third Kind

BoBamburg   2020. 12. 04.

Megmondom őszintén, engem nem nyűgözött le a film. Persze lehet, más lenne a véleményem, ha akkor látom, mikor megjelent a mozikban, mert így nem hagyott mély nyomot bennem. Számomra sajnos felejthető, közepesre sikeredett sci-fi.

Filmelemző   2018. 06. 13.

A sci-fi műfaj szent grálja számomra ez a film, mert ez volt az első mozis produkció, mely a tudományos fantasztikum felé fordított. Dreyfuss óriási benne és remek a film scriptje illetve rendezése is. Mindig is valahogy igy képzeltem el az első talá... több»

hackerjulcsi   2018. 03. 13.

Nagyon vicces, ahogy egyre jobban megőrül emberünk az idegenektől és folyamatosan mindenből azt az Ördöghegyet formázza ki. Néha kicsit ironikus volt a film.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 17.

Spielberg egyik fura rendezése. Nem mondhatnám, hogy nem tetszett, csak egy-két dolog valahogy annyira gyerekesnek, idegesítőnek tűnik, hogy lerombolja jóval a véleményemet, hogy tetszik. Talán Dreyfuss, aki kissé feltornázza a mozit.

ZozArt89   2019. 07. 17.

Remek, egyedi és újszerű. Nem tudok elmenni amellett, hogy valami újat teremtett. Akkoriban ez nagy szó volt. Ma már a legtöbb gyerek csak kinevetné, pedig igencsak érdemes odafigyelni rá.

sipiarpi   2016. 09. 01.

Gyerekként – mondhatni – meghatározó élmény volt. Sőt mai szemmel is élvezhető, izgalmas film. A legjobban a Kodály-módszert elsajátító földönkívüliek tetszettek! :)

elekm90   2020. 02. 22.

Lehet, hogy a film "öregedett" rosszul, de a hatásvadászata és a film korához képest jó effektek mellett nem tartom kiemelkedő alkotásnak. Az eleje érdekes, de ahogy halad előre, egyre inkább elfogy, a vége pedig kimondottan csöpögősre sikeredett. Színészi játék tekintetében viszont Richard Dreyfuss itt is jól alakít. 6/10

Teri Garr
Teri Garr
Cary Guffey

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 51 kritika alapján.

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban 1977-ben.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított, "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben (2009).

A Kodály-módszer is fellelhető a filmben, mivel a földönkívüliekkel a kommunikáció során az öt hangból álló dallamot a Kodály Zoltán által megalkotott kézjelekkel mutogatták el, sőt Kodály Zoltán neve is elhangzott.

Zsigmond Vilmos volt a film operatőre.

Mivel Francois Truffaut nagyon keveset tudott angolul, ezért a dialógusok jelentős részét fonetikusan tanulta meg.

A filmet Magyarországon csak kevesen látták teljes valójában, mivel a magyar mozikban az UFO űrhajós jelenetet nem adták le. A teljes film csak videón, illetve az 1995 körüli vetítésen volt látható.

Cary Guffey meglepettnek látszik a földönkívüliek láttán. Ezt úgy érték el, hogy két nagy dobozt helyeztek el a kamera látószögén kívül, amelyekben a stáb két tagja bújt el, egyikük bohóc, másikuk gorilla jelmezben. A megfelelő pillanatban kiugrottak, ezért tűnik olyan meglepettnek a fiatal színész.

(kázsé)

Az űrlényeket helyi 8-12 év közötti iskolás lányok játszották. Azért lányok, és nem fiúk, mert Steven Spielberg úgy érezte, a lányok méltóságteljesebben mozognak.

(kázsé)

Az ördögtorony fölé repülő hatalmas űrhajó alján látható a fejjel lefelé fordított R2-D2 a Csillagok háborújából.

(kázsé)

Talán mára már kicsit eljárt az idő a film felett, mégis arra biztatnék mindenkit, aki még nem látta, hogy nézze meg, mert látványban ugyan nem ér fel a manapság moziba kerülő alkotásokhoz, viszont jóval tartalmasabb azoknál, és eszünkbe juttatja, miért is szeretjük Spielberget. több»