451° Fahrenheit (1966)

Fahrenheit 451

romcul   2019. 07. 13.

A filmet a tartalma miatt választottam ki esti megnézésre és nem csalódtam. Oké, hogy hetvenes években készült, de mondanivalója ma is megállja a helyét. Én nagyon élveztem a korra jellemző fura elemek és díszlet, ruházat és filmstílus mellett is.

Deku   2017. 11. 20.

Nem is volt kétséges ilyen szereplő gárdával, hogy ez a film valami eszement jó lesz. Remek alkotás volt és minden kis részletre oda volt figyelve, ez látszott rajta. Emiatt pedig lehetetlen nem kedvelni.

Ragemarci   2015. 10. 23.

66'-os film a társadalom szándékos lebutításáról. Itt és most aktuálisabb, mint valaha.

Toncsi   2016. 05. 12.

Tök jó film, nagyon bírtam a sztorit. Szerintem ez vitte a prímet, maguk a színészek nem adnak sokat a filmhez.

Ray Bradbury regénye először 1953-ban jelent meg. Lóránd Imre magyar fordításában többször is kiadták, első alkalommal 1966-ban az Európa Kiadónál.

(Berto49)

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

A film címe azt a hőmérsékletet jelöli, amelyen a papír tüzet fog (ez Celsiusfokban mérve közel 233°Celsius). Szakértők szerint viszont az erre vonatkozó valóságos érték valamennyivel alacsonyabb.

A film költségvetése 1,5 millió dollár volt, s Amerikában mindössze 1 millió dollárt hozott.

(citizenfour99)

A rottent. kritikaösszegzése alapján a film 100%-os.

(citizenfour99)

Miért kötelező megnézni? Mert hatásosan és profi módon fest le egy olyan világképet, amit vélhetően sosem szeretnénk megtapasztalni, némiképp azonban mégis benne élünk. több»