Táncolj a Broadwayn! (1949)

The Barkleys of Broadway

Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Berto49   2017. 04. 10.

Mindkét főszereplő CSODA volt, az a hihetetlen tánctudás amit produkáltak az megismételhetetlen! Fred Astaire szólója a táncoló cipőkkel filmtörténeti unikum, és mindezt 68 évvel ezelőtt készítették, hol volt még akkor a számítógép és a CGI (első megjelenése 1973-ban). Ginger Rogers a színésznői tehetségéből is bemutatót tartott, na jó, lehet, hogy nem érte el Sarah Bernhardt szintjét, ezt ugyan nem tudom biztosan, hiszen egy szerepében sem láthattam. Két nagyon ismert zenei klasszikus (Hacsaturján: Kardtánca a „Gajane” utolsó felvonásából, és Csajkovszkij B-moll zongoraversenyének részlete) is színesíti a filmet, lenyűgöző a virtuóz zongorajáték.