Egy újságíró meggyilkolása

Egy újságíró meggyilkolása

The Killing of a Journalist

Ján Kuciak oknyomozó újságíró és menyasszonya, Martina Kušnírová hidegvérű meggyilkolása 2018 februárjában nemcsak Szlovákiát sokkolta. Miért kellett meghalniuk?
A Kuciak című dán koprodukciós dokumentumfilm, az Egy újságíró meggyilkolása külső szemszögből és kellő távolságtartással tárja fel… Több

Rendező: Matt Sarnecki
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Dánia, Csehország
Premier (HU): 2023.04.27. | Cinego (2023.04.13.)
Forgalmazó: MoziNet

2023.04.28 Lali

Hihetetlenül megrendítő és megdöbbentő dokumentumfim, amiről azt gondolom, hogy mindenkinek látnia kell. Fontos téma, amin mindannyiunknak el kell gondolkodnunk.

2023.04.27 romcul

Nem volt kérdés, hogy én ezt a filmet meg akarom nézni. Hihetetlenül megrázott Jan Kuciak és menyasszonyának a gyilkossága. Az, hogy egy ilyen film elkészülhetett, és hogy megmarad az utókornak, remélem, hogy azzal mindig emlékezni fogunk, hogy milyen is tud lenni a világ és a politika.

A film 856 830 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 467 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2023. 05. 22.)
Egy Kelet-európai újságírósors
Az újságírói étosz, amit folyamatosan megkérdőjelez a honi propagandamédia, végig makulátlannak mutatkozik ebben a megrázó dokumentumfilmben. Több