The Last Flight of Noah's Ark

Az Utolsó repülés Noé bárkáján című kalandfilmben Noah Dugan hatalmas adósságot halmozott fel, s a bukmékerek a nyakában loholnak, hogy behajtsák rajta a tartozást. A férfi pilóta, ám mégsem talál munkát. Végül elvállalja, hogy elreptet egy ócska B-26-ost egy csendes-óceáni szigetre. A gép… Több

Rendező: Charles Jarrott
Premier: 1980.06.25.

2020.11.03 Yosihiro

Utolsó repülés Noé bárkáján

Igen találó ez a Walt D. film. Igazi családi filmnek mondanám, amiben van humor, romantika, kis izgalom és tanulság is, plusz egy csipetnyi vallás. Igazából nem erre a műfajra gondoltam, mikor leültem megnézni a filmet. Nem is így indult, de aztán, ahogy jönnek az állatok és minden, akkor már egyre jobban belerázódik az ember, és várja a következő filmkockát. Összességében a történet jó, a rendezés is megfelelő, remek tájképeket kapunk. A szereplők is tudják tartani a forgatókönyv adta lehetőséghez mérten a jó színvonalat. A képi és hangi effektek sem sikerültek rosszul, de igazából mai technológiával nézve egész jól sikerült. Így megérdemli ez a film, hogy négy csillagot adjak rá. Szerintem minden olyan dolog megvan benne, amiért érdemes megnézni. Láthatunk remek állatokat, jó történetet és kis romantikát, plusz a vége jó. Ami nálam mindig pozitívumot jelent. Igazából a hit és az állatok remek páros, és olyan témát adnak a filmnek, ami érthető. Plusz, hogy egy háború utáni helyzetet is szimbolizálnak, remek. Mindenképp egy családias, szórakoztató film, amit akár többször is meg lehet nézni, biztosan nem fog senki unatkozni. Nekem még az is tetszett, ahogy a repülőt technikailag megfordítják, káprázatos:) Üdv, Yosi

2016.11.27 skyman

nagyon aranyos családi film a nyolcvanas évekből

Elliott Gouldnak ez volt az első Walt Disney filmje, majd 1981-ben követte a Pokolba veled című film.Szerző: Yosihiro

4 db Boeing-29-es repülőt használtak a film elkészítéséhez. Az elsőt a Disney stúdiójában, a másodikat az MGM kültéri tartályában az éjszakai felvételnél, a harmadikat a szigetre való kényszerleszálláshoz, a negyediket pedig Noé bárkájának kialakításához, de később mind visszakerült az eredeti helyére, a haditengerészethez.Szerző: Yosihiro