Lenni vagy nem lenni

To Be or Not to Be

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 49. helyen végzett a TOP 100-ban. Szerző: Bogi87

Ez a film volt Carole Lombard utolsó filmje. A színésznő 1942. január 16-án hunyt el, mindössze 33 éves volt. Szerző: rbernadett

Miután a forgatás véget ért, Carole Lombard azt mondta, hogy ennek a filmnek a forgatása volt a legjobb élmény egész karrierje során. Szerző: rbernadett

Carole Lombard elvállalta a főszerepet férje, Clark Gable kifogásai ellenére is. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Miután Carole Lombard repülőgép-szerencsétlenségben elhunyt a kérdést, hogy: "Mi történhet egy repülőn?" végül kivágták a filmből. Szerző: rbernadett

Amikor Jack Benny édesapja elment a moziba, hogy megnézze a filmet, mélységesen felháborodott, amikor meglátta a fiát náci egyenruhában és ezért ki is viharzott a moziból. Jack meggyőzte az apját, hogy ez csak egy szatíra, így végül mégis végigülte a filmet.Szerző: rbernadett