Az univerzum története

Az univerzum története

Voyage of Time

Vajon hogyan született meg az univerzum, milyen folyamatok játszódtak le kezdetekben, milyen jövő vár rá, hogyan ér majd egyszer véget a létezése? Többek között ezekre a kérdésekre próbál választ találni Az Univerzum története, amely szól tudományról, lélekről, születésről és halálról, a… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Franciaország
Premier (HU): 2017.03.30.

2023.03.05 Mara Horváth

Imádom, mert ilyen csodát készítettek! ❤️

Imádom! Köszönet a készítőknek, és a csodás magyar szinkronnak!❤️ Minden percét ámulva néztem. Hihetetlen képek! Köszönöm! ❤️

2017.10.03 Berto49

54 percig bírtam! Cate Blanchett az egyik kedves színésznőm, de ebben a filmben csak a pátosztól tocsogó hangját „élvezhettem” narrátorként. „Vala a SÖTÉTSÉG” így kezdődött a film, már azt hittem csak hang és angol felirat lesz, de aztán jöttek az id... Több

2017.04.03 Wild-W

Nagyon egyedi film, azt meg kell hagyni. Már amikor megláttam pár hónapja, hogy Terrence Malick doksija jön a magyar mozikba, már dörzsöltem a tenyerem, bár némileg többre számítottam, de végsősoron elégedett voltam azzal, amit a mozijegy áráért kaptam.

2017.04.02 JollyDzsé

Malick kicsit több kompromisszumot kötött, mint szokott, és furcsa mód épp egy dokumentumfilmmel teszi ezt... úgy értem, hogy ez a film nagyon keresi a néző kegyeit, de viszont ezt jól csinálja. Nem mondom, hogy nem láttunk már ilyet, de a maga műfajában tökéletesen élvezhető darab született.

2018.07.06 migoras

Nekem alapból bejönnek az ilyen stílusú dokumentumfilmek, Malick pedig Az őrület határán óta megkerülhetetlen nálam, így teljesen egyértelmű volt, hogy ezt a filmet nekem látnom kell. Szerencsére nem kellett csalódnom: lélegzetelállító.

A film egyik jelenetét, amikor az ausztrál őslakók a a sivatagban vadásznak, Terrence Malik még az 1970-es években rögzítette kamerára.Szerző: BéBé

A film fő tudományos tanácsadója Dr. Andrew Knoll, a Harvard Egyetem professzora, a NASA konzultánsa volt.Szerző: BéBé

Terrence Malik a film előkészítéseként elolvasta az elmúlt 40 év vezető tudósainak témába vágó műveit, valamint interjúkat is készített velük. Szerző: BéBé

A film két narrátora - Brad Pitt és Cate Blanchett - ezelőtt már két filmet forgatott együtt, mégpedig a Benjamin Button különleges életét és a Bábelt.Szerző: BéBé

Mielőtt Cate Blanchett aláírta volna a szerződést, a szerepre Emma Thompson is szóba került.Szerző: BéBé

(2017. 04. 08.)
Így csak terrence malick tudja szeretni a teremtőt
Amőbák, dinoszauruszok és az ősember, bottal a kezében! Fajunk és világunk történetét végre nem egy sótlan földrajztanár vagy egy kappanhangú pap mondja végig, hanem a kortárs művészmozi legnevesebb remetéje, maga Terrence Malick. NAGY V. GERGŐ KRITIKÁJA. Több

(2017. 06. 01.)
Az Univerzum története
Ahogy az Az élet fájában, úgy Az Univerzum történetében sem biztos, hogy mindig teljes egészében át tudjuk látni, vagy elérni a rendező üzenetének valós célját, vagy a filmjének végső lényegét, de ennek ellenére érezzük annak súlyát. Pont emiatt kelthetnek felemás érzéseket Malick munkái. Ezt nagyon jól szemlélteti, mikor a moziban jobbról azt hall... Több

(2017. 04. 05.)
Terrence Malick az életműve korai szakaszában készített, zseniális narratív művek után lassan teljesen eltolódott a keményvonalas líraiságba. 80/100 Több

(2017. 04. 01.)
A rajban úszó halak, vagy a tengerbe leszakadó láva képe tényleg belemarja magát az ember retinájába. Még arra is alkalmas, hogy eszünkbe jusson a természet nagysága, ereje és saját magunk halandósága. Ezen (és sok más) képsorok miatt fáj a szívem. Talán egyszer lesz alkalmam megnézni hang (és felirat) nélkül. Akkor majd a fejemben is szóhoz jutnak... Több

(2017. 04. 25.)
Az Univerzum története
Az Univerzum története egy igazán különleges másfél óra, még úgy is, hogy magáról az univerzum történetéről tulajdonképpen nem mond sokat. 6/10 Több