Bram Stoker
2

Szül.: 1847. november 08., Dublin, Írország
Elhunyt: 1912. április 20.

Adatlap
60
Filmográfia (60)
Díjak
15
Érdekességek (15)
Képek
Kapcsolat
Hozzászólások

Érdekességek(15)

The Last Voyage of Demeter (2023) A híres amerikai író, Stephen King kezdetben nagyon szkeptikus volt azzal kapcsolatosan, hogy vajon mit is tudnak majd a film készítői kihozni egy mindössze 5 oldalas könyvrészletből (ugyanis csupán ennyi oldalszámnyi volt Bram Stoker Drakulájából az a rész, amely a Demeter utolsó útjával foglalkozott). Viszont amint elkészült a film, Stephen King mindenhol csak dicsérni tudta a kész produkciót.
#1
A pap - Háború a vámpírok ellen (2011) Az elrabolt lány neve Lucy, akárcsak Bram Stoker Dracula című regényében.
#2
Drakula (1992) Az első próbán a rendező felolvastatta a színészekkel Bram Stoker Drakula című regényét, amely két teljes napot vett igénybe.
#3
Drakula (1992) Ez az egyetlen olyan feldolgozás, ahol a Stoker család engedélyezte, hogy a Drakula előtt szerepelhessen a Bram Stoker név is!
#4
Nosferatu, az éjszaka fantomja (1979) Bram Stoker regényéből a világon először egy magyar filmes készített filmet, ez azonban mára már elveszett.
#5
Nosferatu, az éjszaka fantomja (1979) Bram Stoker özvegyének halála után elévült a copyright-jog, így mindenki számára elérhetővé vélt a Drakula története, és a rendező már szabadon felhasználhatta az eredeti neveket.

#6
A múmia sírja (1971) A film Bram Stoker "The Jewel of Seven Stars" című regénye alapján készült.
#7
Nachts, wenn Dracula erwacht (1970) Bram Stokers által írt Dracula című regényen alapszik.
#8
Nachts, wenn Dracula erwacht (1970) Harry Alan Towers producer úgy promotálta a filmet, hogy ez a leghűbb adaptációja Bram Stoker regényének.
#9
Drakula lánya (1936) Bram Stoker Dracula című regényén alapszik.
#10
Drakula (1931) Az Universal kezdeti terve az volt, hogy egy magas költségvetésű filmet készítenek, amely szigorúan követte volna Bram Stoker regényét. Az 1929-es tőzsdekrach után azonban úgy döntöttek, hogy nem kockáztatnak és nem invesztálnak sokat a filmbe. Inkább a kevésbé költséges Hamilton Deane színpadi műhöz igazodtak.
#11
Drakula (1931) Az Universal a filmjogokat Bram Stoker özvegyétől, valamint a színpadi mű író Hailton Deane-től vette meg 40 ezer dollárért.
#12
Nosferatu - Drakula (1922) A Prana Film csődbe ment a forgatás után, mert Bram Stoker özvegye pert nyert ellenük, így a németországi kópiákat meg kellett semmisíteni.
#13
Nosferatu - Drakula (1922) A film Bram Stoker: Drakula c. regénye alapján készült. Méghozzá tökéletes választás volt, mivel a regény jóformán leírásokon alapult és kevesebb párbeszéden, amely a némafilm képmesélős műfajához kifejezetten jól jött.
#14