Pless Ferenc producer és gyártásvezető volt. 1898. december 2-án született Budapesten, zsidó családban. Érettségi után, 1916-ban segédrendező lett Korda Sándor mellett, majd önálló rendezőként tevékenykedett. A 20-as évek második felében a Phöbus Filmnél helyezkedett el, majd 1928-ban megalapította saját cégét (Pless Ferenc Filmvállalat). 1935-ben Kiss Józseffel társult, és létrehozták a Harmonia Filmipari és Filmforgalmi Kft.-t (ennek ügyvezetője volt). Noha 1939-ben a zsidótörvények miatt névleg... Több
Pless Ferenc producer és gyártásvezető volt. 1898. december 2-án született Budapesten, zsidó családban. Érettségi után, 1916-ban segédrendező lett Korda Sándor mellett, majd önálló rendezőként tevékenykedett. A 20-as évek második felében a Phöbus Filmnél helyezkedett el, majd 1928-ban megalapította saját cégét (Pless Ferenc Filmvállalat). 1935-ben Kiss Józseffel társult, és létrehozták a Harmonia Filmipari és Filmforgalmi Kft.-t (ennek ügyvezetője volt). Noha 1939-ben a zsidótörvények miatt névleg eltávolították, gyakorlatilag továbbra is ő volt egy ideig a Harmonia Film és az Imago filmvállalat vezetője. A második világháború után 1947-ig a Harmonia-Pless Film nevű céget irányította, az 50-es évek elején a Hunnia filmgyár gyártásvezetőjeként dolgozott.
1921-ben rendezte a Túl a Nagykrivánon című némafilmet, amelynek forgatókönyvét is ő maga írta. Producerként sikeres hangosfilmek (Csókolj meg, édes!; Az új rokon; A csúnya lány; Három sárkány; Az én lányom nem olyan; A kölcsönkért kastély; Magdát kicsapják; Péntek Rézi; Rozmaring) elkészítését segítette. A háború után főként gyártásvezetőként foglalkoztatták (Janika; Kis Katalin házassága; Becsület és dicsőség; Ütközet békében; Első fecskék), de ő volt a Semmelweis című, 1952-es életrajzi dráma producere is. 1957. november 8-án halt meg Budapesten.
(Filmbarbár)