Leonard Nimoy
2

Szül.: 1931. március 26., Boston, Massachusetts, Amerikai Egyesült Államok - Los Angeles, Kalifornia, Amerikai Egyesült Államok
Elhunyt: 2015. február 27.

Adatlap
97
Filmográfia (97)
Díjak
27
Érdekességek (27)
22
Képek (22)
Kapcsolat
Hozzászólások

Érdekességek(27)

Sötétségben - Star Trek (2013) Leonard Nimoynak ez volt a nyolcadik Star Trek filmje, ezzel ő lett a franchise legtöbbet szerepeltetett karaktere.
#1
Sötétségben - Star Trek (2013) A Sötétségben - Star Trek volt Leonard Nimoy utolsó filmszerepe.
#2
Űrszekerek VI - A nem ismert tartomány (1991) Gene Roddenberry a film nyers vágását látva elégedetlenségét fejezte ki a filmben látható klingonok kapcsán. Szerinte ugyanis a klingonok egyszerű gonoszokként lettek bemutatva, a film pedig mellőzte, hogy bemutassa társadalmukat és saját kulturális nézőpontjukat. Leonard Nimoy később elismerte, hogy Roddenberry-nek igaza volt. A Star Trek: Az új nemzedék és a Star Trek: Deep Space Nine sorozatok néhány epizódja aztán pótolta ezt a hiányosságot, és igen jelentősen kibővítette a klingonokkal kapcsolatos ismereteinket.
#3
Star Trek - A végső határ (1989) Eredetileg Spock és McCoy is Sybok oldalára állt volna. Leonard Nimoy és DeForest Kelley azonban ellenezték ezt, mondván a karaktereik sosem árulnák el Kirk kapitányt. Gene Roddenberry egyetértett velük.
#4
Star Trek 4 - A hazatérés (1986) Leonard Nimoy úgy érezte, hogy az előző három epizód drámaibb hangvétele után itt az ideje, hogy egy kicsit derűsebb epizóddal is gyarapodjon a Star Trek filmes univerzuma.
#5
Star Trek 4 - A hazatérés (1986) Leonard Nimoy ötlete volt, hogy a buszon zenét hallgató punkot a jól ismert vulkán fogással kábítsa el. Az ötlet onnan jött, hogy Nimoy egy nap épp New Yorkban sétált, amikor látott egy punkot, aki a filmbelihez hasonlóan hangosan hallgatta a zenét, ezzel többeket is megzavarta. Nimoy azt gondolta: "Ha valóban Spock lennék, akkor biztosan jól megszorítanám a nyakát!"
#6
Star Trek 4 - A hazatérés (1986) William Shatner és Leonard Nimoy improvizálták azt a jelenet, amikor karaktereik felváltva válaszolnak igennel és nemmel Gillian kérdésére annak kapcsán, hogy szeretik-e az olasz konyhát. Kirk eredetileg igennel válaszolt volna, miközben vele párhuzamosan Spock nemet mond. A színészek viszont filmezés közben kicsit módosították a jelenetet.
#7
Star Trek 4 - A hazatérés (1986) Amint az idegen szonda a film elején megközelíti a Földet, olyan hanghullámot bocsát ki, amellyel megpróbál kommunikálni a púpos bálnákkal. Az első tesztvetítés után Harve Bennett javaslatára a Paramount Stúdió vezetői Leonard Nimoy-nak üzenetet küldtek, amelyben felszólították őt, hogy hozzon létre egy képernyő feliratot a hang lefordítására, és azt javasolták, a „Hol vagy?” legyen az. Nimoy és Nicholas Meyer szerint viszont a szonda és a bálnák mondatának bármilyen magyarázata tönkretenné a rejtélyt. Végül Nimoy meggyőzte a Paramountot, hogy ne használjon feliratokat.
#8
Star Trek 4 - A hazatérés (1986) A jelenetet, ahol Chekov és Uhura egy nőt kérdeznek a "nukleáris hajókról", szinte teljesen improvizálták. Bár nem kellett volna sokat beszélniük, Leonard Nimoy-nak annyira tetszett a jelenet spontaneitása, hogy úgy hagyta, ahogy van.
#9
Star Trek 4 - A hazatérés (1986) Leonard Nimoy azt mondta, hogy amikor a film először jelent meg, a bálnajogi aktivisták felfordulást okoztak. Úgy gondolták, hogy a bálnákat ábrázoló hatások és modellek valódiak voltak, és az állatokat valójában fogságban tartották, vagy túl közel filmezték az élőhelyükhöz.
#10
Star Trek 4 - A hazatérés (1986) Saavik csak a film első negyedében szerepel. A karaktert a filmkészítők "elhagyták" a Vulcanon, mivel nem igazán tudták, mit kezdjenek vele a huszadik századi San Franciscóban. Különösen Leonard Nimoy és Harve Bennett túlságosan idegennek és feleslegesnek tartott egy második vulkán jelenlétét a múltban.
#11
Star Trek 4 - A hazatérés (1986) Az első Star Trek film, amelyet a Szovjetunióban levetített a Vadvilág Világszövetsége 1987-ben, hogy megünnepeljék az országban a bálnavadászat tilalmát. Leonard Nimoy és Harve Bennett, akik részt vettek a vetítésen, meg voltak lepődve, hogy a közönség reakciója hasonló volt az amerikai közönségéhez. Különösen pozitív reakciót váltott ki Dr. McCoy mondata: "A bürokratikus mentalitás az egyetlen állandó az univerzumban".
#12
Star Trek 4 - A hazatérés (1986) Leonard Nimoy-nak a film időnként kihívás volt, mivel energiáját és lelkesedését váltakoztatnia kellett a film rendezésében és egyidejűleg az érzelmileg tartózkodó Spock szerepében.
#13
Star Trek 4 - A hazatérés (1986) Harve Bennett és Leonard Nimoy két nappal különbséggel hunyt el: Bennett 2015. február 25-én, Nimoy 2015. február 27-én.
#14