Tony Curtis
12

Szül.: 1925. június 03., Bronx, New York, Egyesült Államok
Elhunyt: 2010. szeptember 29., Henderson, Nevada, Egyesült Államok

Adatlap
147
Filmográfia (147)
Díjak
13
Érdekességek (13)
65
Képek (65)
Kapcsolat
Hozzászólások

Érdekességek(13)

A bostoni fojtogató (1968) Tony Curtist a filmbéli játéka miatt 1969-ben Golden Globe díjra jelölték dráma kategóriában (Best Motion Picture Actor - Drama), de helyette Peter O'Toole nyert a háromszoros Oscar-díjas "Az oroszlán télen (The Lion in Winter, 1968)" című filmjével. Tony-nak ez volt a negyedik, és egyben az utolsó Golden Globe-jelölése is. 10 évvel korábban, 1959-ben szintén dráma kategóriában a kétszeres Oscar-díjas "A megbilincseltek (The Defiant Ones, 1958)" című filmben nyújtott remek alakításáért jelölték, de ezt a jelölést sem sikerült díjra váltani - helyette David Niven vitte el a díjat a kétszeres Oscar-díjas "Külön asztalok (Separate Tables, 1958) című filmért. A másik két Golden Globe jelölése két Henrietta-díjat hozott neki kedvenc filmes férfi kategóriában (World Film Favorite - Male): rögtön az első Golden Globe jelölése 1958-ban, majd megosztva Rock Hudsonnal még egy 1961-ben.
#1
A bostoni fojtogató (1968) A film története valós eseményeken alapszik. 13 nőt fojtottak meg Boston város körzetében (Amerikai Egyesült Államok, Massachusetts állam). A sorozatgyilkosságokért egy férfit tartanak felelősnek saját tanúvallomása és egyéb bizonyítékok alapján, Albert DeSalvot - az ő karakterét alakítja Tony Curtis a filmben.
#2
Rosemary gyermeke (1968) A megvakult ember telefonhangját Tony Curtis adja.
#3
Párizsi mesék (1964) Mivel William Holden alkoholproblémája egyre súlyosabbá vált a forgatás alatt, Richard Quine rávette a színészt, hogy jelentkezzen be egy közeli kórházba egy nyolcnapos rehabilitációs kúrára. Amíg Holden kórházban volt, Quine felkérte Tony Curtis-t, hogy vállaljon vendégszerepet a filmben, hogy addig is lefoglalja a stábtagokat.
#4
A svindler (1961) Tony Curtis visszautasította a főszerepet.
#5
Spartacus (1960) Az 1960-as években a cenzúra kivàgatta a film egyik jelenetét, mikor a Laurence Oliver àltal megformàlt Marcus Licinius igyekszik Antoniust (Tony Curtis alakította) elcsàbítani. A homoszexualitàs ennyire nyílt àbràzolàsa ekkor még tiltott volt.
#6
Van, aki forrón szereti (1959) Jack Lemmon és Tony Curtis kíváncsi volt, hogy mennyire hihető női alakításuk, ezért a sminkelés után bementek a női öltözőbe, ahol senki nem ismerte fel őket.
#7
Van, aki forrón szereti (1959) Hogy ki játsza a szerepeket, több név is felmerült. Előszőr Tony Curtis állt kötélnek.
#8
Van, aki forrón szereti (1959) A forgatás ideje alatt kiderült, hogy Monroe gyermeket vár. Hogy a férje (Arthur Miller) vagy Tony Curtis volt e a gyermek apja, azt már sosem fogjuk megtudni. Tony Curtis a könyvében sajátjának vallotta a magzatot. Monroe elvetélt.
#9
A megbilincseltek (1958) Tony Curtisnek élete legjobb alakításaként tartják számon ezt az alkotást, John "Joker" Jackson-t formálta meg, Oscar-díjra jelölték Legjobb férfi főszereplő kategóriában.
#10
A megbilincseltek (1958) Többek szerint, (pl. egykor Tony Curtis is ezt nyilatkozta) Robert Mitchum azért nem vállalt szerepet a filmben, mert nem volt hajlandó fekete bőrű színésszel együtt szerepelni.
#11
A megbilincseltek (1958) Tony Curtis szerződésében kikötésként szerepelt, hogy joga van beleszólni abba, ki kapja meg Noah Cullen karakterét.
#12
A megbilincseltek (1958) A film plakátjain a cím fölött szerepel a két főszereplő Tony Curtis és Sidney Poitier neve. Ehhez Tony Curtis ragaszkodott.
#13