2024.08.11 00:40 fankbringa Olvasottság: 371x
1

Az idő fogságában

Egy hete néztem meg az első részt felvételről, majd kiderült, hogy már adják a mozik a második részt. Kiváló időzítés. A terembe lépve két dolog már biztos volt: hatan vettünk rá jegyet szombat este, és nincs szinkron. Szerencsére verbálisan közepes filmről van szó, ahol nem volt zavaró a feliratozás.

Összenézve az első résszel, méltó folytatás lett. Az első rész is arra épített, hogy a látvány és pár kötelező elem bevonzza a nézőket, ez a törekvés a második résznél is megmaradt. Annyira sok benne a rajzolt jelenet, hogy mesefilmnek is megfelelő. Nekem megfelelt a grafika színvonala még akkor is, ha pár helyen már komikus volt a látvány. Egyértelműen maradtak a lenyűgöző látvány felsőbbrendűségénél. Valamiért a lebegő és nagyot ugró emberek beégtek az ázsiai kultúrába, mert sok filmben alapmotívum, akárcsak itt.

Az idő fogságában

A folytatásban a készítők megmaradtak az egyszerű, alapvető történet további kibontásánál. Nem próbáltak meg mindenkit összezavarni felesleges szálakkal. Maradt minden a főcsapás mellett, és a kapcsolatok erdejében hőseink megállíthatatlanul meneteltek a világmegváltás felé. A történetben mindig azt hisszük, hogy mindent értünk, amikor jön egy csavar, és újra ki kell bogozni a szálakat. A végén minden csomó kioldódik, és minden kitisztul.

Ahogy a filmet néztem, az volt az érzésem, hogy a koreai filmgyártás le van maradva 10 évvel. A kameramozgatás, a látvány tervezése és a történet humoros pontjai a múltat idézik fel számomra. A film profi és teljes, mégis van egy erős retró érzetem tőle. A csatajelenetek nagyon látványosak. A varázslatok nagyon izgalmasak. Olyan, mintha egy 10 éves fiúnak készült volna a film, de a 16+-os besorolás ki is zárja a teremből.

Az eredmény egy kis katyvasz. Többször átmegyünk a jelenből a múltba és vissza, magyarázat nélkül. A harcjelenetekben az extra támadások nagyon látványosak, de nem illenek oda. A karakterek fejlődése és a gyerekkori történések sokszor zavarosak.

A hibáival együtt jó film lett. A zavaró koreai poénok ellenére is fogyasztható európai szemmel. Akinek tetszett az első rész, nézze meg a második részt is. A második részben mindenre megérkezik a magyarázat, és minden a helyére kerül.

akció | fantasy | sci-fi

Lee Ahn még gyermekkorában egy időportálon keresztül a múltba repítette magát. Egy misztikus tőrrel felruházva most visszautazhat a saját korába, és harcolhat az embernek... több»

1