A 13. harcos

The 13th Warrior

61 ember veszti életét a filmben.Szerző: Norbi

A történelmi Ahmed Ibn Fadlan 921. június 21-én indult el Bagdadból a Volgai Bolgárországba az Almis elteber bolgár uralkodó udvarába, mint az abbászida kalifa, al-Muktadir követének írnoka. Útjuk soán találkoztak a Türk törzsekkel és a Volga Vikingekkel. 923-ban Ahmed visszatért Bagdadba, ezután nincs feljegyzés róla.Szerző: ps

Omar Sharif annyira elégedetlen volt a filmmel, hogy évekig nem vállalt szerepet.Szerző: ps

A film nem hozott sok pénzt a készítőknek, mindössze 32 millió dolláros bevételre tett szert az USA-ban, és kevesebb mint 62 millióra világszerte.Szerző: ps

A Wendol anyját eredetileg egy idős nő játszotta volna. A felvételeket el is készítették Susan Willis-szel. A rendező azonban úgy döntött, hogy a karakter életerősebb és fiatalabb színészt kíván meg, így kapta meg a szerepet Kristen Cloke.Szerző: ps

A viking harcosok azért hordtak teljesen eltérő páncélzatot, mert az volt a szokás, hogy a legyőzött ellenfél páncélzatát öltik magukra. A páncél minősége státuszszimbólum is volt.Szerző: ps

A film költségvetése 85 millió dollárról indult, ami lassan kúszott felfelé, a sok megismételt felvétel miatt már a vágás előtt 115 milliónál jártak. Egyes becslések szerint a film végül 160 millió dollárból készült el.Szerző: ps

A művet a Beowulf ihlette.Szerző: ps