The Hobbit: The Desolation of Smaug

Stephen Fry
Richard Armitage
Manu Bennett
Evangeline Lilly

Miután Bilbó, Gandalf, valamint a Thorin vezette törpök kijutnak a Ködhegység alagutaiból, tovább folytatják útjukat Erebor felé. Míg Gandalf leválik a csapatról, a többiek a Bakacsinerdőben a pókok és a tündérek fogságába esnek. Bilbóra hárul a feladat, hogy kiszabadítsa újdonsült barátait. Egyre… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Új-Zéland
Premier (HU): 2013.12.12. | HBO Max (2023.07.01.)

2024.02.08 SzimikeésBéci

Zseniális fantasy. Az egyszer biztos, hogy nagyon belopta a szívünkbe magát. A történet, a szereplők, a látványvilág mind bámulatos. Egy perc üresjárat nem volt a filmben.

2018.06.25 Artemisia

Szédületesen jó fantasy. Roppant lebilincselő, izgalmas, kalandos történet. Nagyon dinamikus , feszes a cselekményvezetés, alig jutunk lélegzethez a történések között, pl. mielőtt felocsúdnánk a Bakacsinerdőbeli óriáspókok támadásából a szereplőke... Több

2021.08.05 Laca//Ho/rr/oR//

Az utazás folytatódik, tündékkel és egy sárkánnyal kiegészítve

Az első rész kötelező jellegű, ha a 2. részt meg szeretnénk nézni, ugyanis közvetlen folytatása, és sok minden kiderül a középső részben. Peter Jackson nagyszerű látvánnyal fogadott minket, és egy rendkívül lebilincselő cselekménnyel tette hozzá a maga munkáját ehhez a részhez. Jóval pörgősebb és látványosabb, mint az első rész, jól érezhető Jackson terve is ebben a részben. Amint vége egy dinamikusabb résznek, szinte semmi lélegzethez sem enged a fantasy, ugyanis jön az újabb izgalmas jelenet. Az első rész azért volt jó, mert szépen bemutatták a karaktereket, az alaptörténetet, és szépen lassan vezették fel az egész cselekményt. A második részben már érezhető volt a szándék, amire fentebb említettem Jackson tervét. Jóval pörgősebb, gyorsabb és izgalmasabb cselekményt kaptunk a szemünk elé, gondolok itt a pókokra, a tündék megjelenésére, az ork hordára és a desszertre, Smaugra, a sárkányra. Szédületes sorozatképeket kaptunk, nagyon lebilincselő volt a látvány is, izgalmasabbnál izgalmasabb kalandokban volt részük főhőseinknek, szóval egy igazán jól sikerült fantasy-kaland lett a 2. rész is.

Jó lezárása a trilógiának,de valami nekem mégis hiányzik.Nem tudnám megmondani,igazán mi,lehet hogy túl sok volt a mesevilágból...a képi világ nekem nagyon megkapó lett.Nem kedvenc,de nem rossz.

2017.07.24 Deku

Véleményem szerint piszkosul jó rész volt ez és a trilógia is jól sikerült. Nem hinném, hogy bármiben is az eredeti sztori mögött lemaradt volna. Tetszett ez a film nagyon.

Evangeline Lilly 13 éves kora óta a Tolkien Középfölde Világ rajongója.Szerző: mamiéstöti2

A film elején, amikor a kamera végigpásztáz Bree-n, egy pillanatra feltűnik a rendező, Peter Jackson is, amint épp répát majszol.Szerző: hp

Benedict Cumberbatch nagy rajongója a történetnek. Fiatalkorában esti mese gyanánt édesapja gyakran olvasott fel neki a Hobbitból.Szerző: hp

Evangeline Lilly karaktere nem szerepelt a film alapjául szolgáló könyvben.Szerző: hp