A hobbit: Smaug pusztasága

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2024.02.08 SzimikeésBéci

Zseniális fantasy. Az egyszer biztos, hogy nagyon belopta a szívünkbe magát. A történet, a szereplők, a látványvilág mind bámulatos. Egy perc üresjárat nem volt a filmben.

2018.06.25 Artemisia

Szédületesen jó fantasy. Roppant lebilincselő, izgalmas, kalandos történet. Nagyon dinamikus , feszes a cselekményvezetés, alig jutunk lélegzethez a történések között, pl. mielőtt felocsúdnánk a Bakacsinerdőbeli óriáspókok támadásából a szereplőke... Több

2021.08.05 Laca//Ho/rr/oR//

Az utazás folytatódik, tündékkel és egy sárkánnyal kiegészítve

Az első rész kötelező jellegű, ha a 2. részt meg szeretnénk nézni, ugyanis közvetlen folytatása, és sok minden kiderül a középső részben. Peter Jackson nagyszerű látvánnyal fogadott minket, és egy rendkívül lebilincselő cselekménnyel tette hozzá a maga munkáját ehhez a részhez. Jóval pörgősebb és látványosabb, mint az első rész, jól érezhető Jackson terve is ebben a részben. Amint vége egy dinamikusabb résznek, szinte semmi lélegzethez sem enged a fantasy, ugyanis jön az újabb izgalmas jelenet. Az első rész azért volt jó, mert szépen bemutatták a karaktereket, az alaptörténetet, és szépen lassan vezették fel az egész cselekményt. A második részben már érezhető volt a szándék, amire fentebb említettem Jackson tervét. Jóval pörgősebb, gyorsabb és izgalmasabb cselekményt kaptunk a szemünk elé, gondolok itt a pókokra, a tündék megjelenésére, az ork hordára és a desszertre, Smaugra, a sárkányra. Szédületes sorozatképeket kaptunk, nagyon lebilincselő volt a látvány is, izgalmasabbnál izgalmasabb kalandokban volt részük főhőseinknek, szóval egy igazán jól sikerült fantasy-kaland lett a 2. rész is.

Jó lezárása a trilógiának,de valami nekem mégis hiányzik.Nem tudnám megmondani,igazán mi,lehet hogy túl sok volt a mesevilágból...a képi világ nekem nagyon megkapó lett.Nem kedvenc,de nem rossz.

2017.07.24 Deku

Véleményem szerint piszkosul jó rész volt ez és a trilógia is jól sikerült. Nem hinném, hogy bármiben is az eredeti sztori mögött lemaradt volna. Tetszett ez a film nagyon.

2015.08.04 kabel

A Hobbit trilógia legjobb/legkevésbé rossz filmje, sajnos leginkább egy dolog miatt. Smaug karaktere annyira érdekesre sikerült, hogy elfelejtettem a film korábbi gusztustalan CG-be öltöztetett részeit, az eröltetett szerelmi szálat vagy a jelegtelen... Több

2017.07.29 Orosz István

Nagyon jó, kalandos történet itt már végre megismerhetjük a bátor zsákos Bilbót, szerintem méltó utódja az elődjének, mindenkinek ajánlani tudom aki szereti a Gyűrűk urát.

2021.09.15 Caravaggio1978

Mi is velük utazunk

Nem írok sokat, rengeteg hosszú írás van, de nekem ez olyan, hogy leültem, elindítottam, és ott voltam velük, a kalandjaikban, egy másik világban. Nagyon jó volt.

2016.04.15 Szilonka

Zseniális a film. Minden apró részlet ki van dolgozva, szép egyenletes az események csepegtetése, a történet pedig nagyon érdekes. Egy különleges mesés világot teremt, amelynek mindenki a rész lehet, igaz csak pár óráig.

2019.09.30 Ms. Akárki

Jó érzés volt visszacsöppenni ebbe a jól megismert varázsvilág Középföldén. Bár számomra még mindig furcsa, hogy A hobbit történéseit hogy tudták ennyire szétdarabolni. Kicsit túlságosan elnyújtották így a történetet, de még így is élvezetes a szerep... Több

2019.05.05 Norbert93

Mindenképpen megéri belefogni a bővített változatba, s nemcsak azért, hogy még több időt töltsünk el Középföldén, hanem mert az egyébként is kiváló filmhez érdemben is sokat tesz, a fő nagy jelenet, mikor visszaveszik a hegyet sokkal tartalmasabb és ... Több

2018.12.17 harnas1207

A trilógiára jellemző idegesítő látványvilág és az eredeti történet eltorzítása az ami miatt egyik rész sem jobb egy egyszer nézhető mesénél. Igazából érdemes megnézni, mert aki szereti a Gyűrűk Urát, az élvezni fogja a hangulatát. Jó lesz újra látni az ismerős arcokat.

2016.09.10 puffancshercegnő

Tökéletes befejezése a trilógiának. Talán ebben a részben jön át a legjobban a könyv hangulata. Látványosan mutatja be az eseményeket, a néző sosem unatkozik. Itt is csak annyi a kifogásolni valóm, hogy aki olvasta a könyvet, annak zavaróak lehetnek a kiegészítő szálak a történetben

2017.10.20 Bazzzsi

Kicsit kilógott nekem valami miatt a történetből. Helyenként unalmas volt, talán lehetett volna rövidebb a játékidő. A látvány most is hibátlanra sikeredett.