A tökéletes trükk

The Prestige

A film költségvetése 40 millió dollár volt és jelenleg 109 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

Christopher Nolan számos jelenetben kézi kamerát és természetes fényeket használt, hogy a film légköre természetes és organikus legyen.Szerző: ps

A filmet sokban ihlette Chung Ling Soo, a kínai bűvész, aki valójában William Ellsworth Robinson volt. William állítólag 19 éven keresztül képes volt fenntartani Chung Ling Soo álcáját, természetesen a színpadon kívül is.Szerző: ps

A filmben Tesla és Edison rivalizálása párhuzamba állítható Borden és Angier rivalizálásával.Szerző: ps

A film (és a regény) eredeti címe a "The Prestige," ami megfelel a magyarban is ismert presztizs-nek, csakhogy az író a presztizst jelentő buvésztrükkön túl a latin "praestigium"-ra is utal, ami "illúziót" jelent.Szerző: ps

A forgatás Los Angeles-ben és Hollywoodban zajlott, többnyire stúdióban, de Nolan képes volt LA utcáiból viktoriánus Londont varázsolni.Szerző: ps

Érkezés
Én, a robot
2004
Felhőatlasz
2012

Csak egyetlen díszletet építettek meg a stúdióban, a többi jelenetet a stúdióbn található még le nem bontott díszletek között, vagy stúdión kívül oldották meg.Szerző: ps

Nolan alaposan végigtanulmányozta Tesla munkásságát, hogy a minél pontosabban tudja megjeleníteni a feltaláló találmányait.Szerző: ps

A filmnek, akárcsak egy bűvésztrükknek, három része van, az ígéret, a fordulat és a jutalom.Szerző: ps

A magányos életet élő Teslát a sokarcú David Bowie alakítja, ezúttal is tökéletesen beleolvadva a szerepbe.Szerző: Dorkateo

Az Analyse (Radiohead - Thom Yorke) című szám csendül fel a végefőcím alatt.Szerző: Bogi87

A film az Egyesült Államokban 14,8 millió dollárral nyitott, végül 53 millió dolláron állt meg. A Warnerhez tartozó nemzetközi piacról további 56 millió dollár folyt be a kasszákba. A film összbevétele meghaladta a százmillió dollárt.Szerző: Bogi87

Sarah egyik mondata "tudom mi vagy" nem szerepelt eredetileg a forgatókönyvben, csupán véletlenül hangzott el. Rebecca Hall színésznő emiatt rosszul érezte magát, félt, hogy ezzel utalást tesz a film végkimenetelére, ám a rendezőnek annyira tetszett, hogy benne hagyta a filmben. Szerző: Bogi87