Csonthülye

Csonthülye

Mr. Bones

Egy repülõgép lezuhan Afrikában, de egy fehér kisgyerek sértetlenül kerül ki a roncsból. Az apróságot örökbe fogadja a kavuki törzs, s mivel hamarosan elsajátítja a csontokból jóslás õsi tudományát, a Csontos (Csonti) nevet kapja. Tsonga, a kavuki király régóta szeretné, ha fiú utóddal ajándékozná meg egyik asszonya, ám mind- és mindenki hiába. Ekkor közli vele Csonti a jó hírt: korábbi kapcsolatából mégis csak van egy fia. A király azonnal parancsot ad, hogy Csontos menjen a Nap városába és keresse meg fiát, a leendõ örököst... Csonthülye csontjósunk útnak indul tehát és az örökös után kutatva fenekestül felforgatja fél Afrikát.

Rendező: Gray Hofmeyr
Forgatókönyvíró: Gray Hofmeyr, Greg Latter, Leon Schuster
Ország: Dél-afrikai Köztársaság
Premier (HU): 2003.05.13.

2021.02.09 sziszi050

Sokszor láttam, és megunhatatlan vígjáték. Már az unokáim nevetnek rajta. ;-)

2015.02.18 janimohosz

én nemtudom, hogy ki ennek a filmnek a kitalálója, meg ennek a Csontoshülyének..de baromi nagy film..az egyik filmrekord ami ment a tévében vagy ezerszer..ahogy próbál a jós alkalmazkodni..hát az valami röhej..röhögö görcs

2019.06.03 Norbert93

Szeretem a dél-afrikai vígjátékokat, mégpedig azért, mert úgy nevettetnek meg, hogy senki sem beszél csúnyán és senki nem drogozik benne. Ha egy film vicces akar lenni, akkor lehet vicces így is. Nem egy remekmű ez tény, de amiért elkészült (hogy nevettessen), abban hibátlan, mert akárhányszor nézem mindig szakadok rajta.

2018.03.30 NFG

Érdekes a sztorija, persze elég abszurd és komolytalan, mint Leon Schuster összes többi filmje! De mégis ha nem várunk sokat tőle, akkor jót szórakozhatunk rajta!

2016.08.02 nemeth2

A történet, a komédiája Csontosnak ahogy alkalmazkodik a messzi és gazdag világ dolgaihoz, egy elképesztő komikum. Saját magamtól is sokszor láttam (DVD), de amikor a TVben adják, még akkor is rávesz, hogy leüljek és nézzem a bolondozását. Számomra már egy örök klasszikus marad.

A nevem Earl
2005