Sharlto Copley

A földönkívüli lények végre kapcsolatba léptek az emberi civilizációval. A helyzet azonban nem egészen úgy alakul, ahogy vártuk. Az idegenek űrhajója működésképtelen, a "9-es körzet" nevű menekülttáborban szállásolják el őket, ahol egyre nő a bűnözés, a körülmények pedig… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Új-Zéland, Dél-afrikai Köztársaság
Premier (HU): 2009.09.24.

2022.07.14 JRD

Be volt tervezve, hogy megnézem, de mint pár másik filmet, sorozatot, ezt is mindig csak tologattam. Aztán végre megnéztem, és nem bántam meg. Nem mondanám szokványos sci-finek. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2018.09.15 HE7EDIK

a nap véleménye

Nagyon erős látlelet az emberiségről. Hogy viselkedünk más fajokkal, egymással, a környezetünkkel, az emberi ostobaság, erőszakosság, aljasság, brutalitás kórlapja. Nagyon megrázó film, nem szórakoztató nézni, de sajnos igaz. Ilyen faj vagyunk. Sharl... Több

2018.09.06 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Igazi mai klasszikus a District 9

Az első gondolatom a District 9 megnézése után az, hogy egy erős mozit kaptam, s hogy egy olyan sci-fit láthattam végre, amely képes a társadalmi (és egyéni) dráma, valamint az akciófilm eszközeit is beemelni az idegen inváziós narratívába. Nagyon ha... Teljes kritika

Újszerű,és hihetetlenül izgalmas,drámaisággal átitatott sci-fi-horror.Nekem nagyon tetszett,mert kitörte a megszokott sablonok betonfalát. Ajánlott mozi!

2017.07.25 Deku

Kicsit elvont volt még a sci-fikhez képest is ettől pedig nagyon lassan teltek a percek. Karakterek tűrhetően el voltak benne míg a sztori hát az eléggé hadilábon állt. Nekem legalábbis nem tetszett, kusza volt és zavaros. Bár ez csak az én szemszögem.

A film készítésének összköltsége 30 millió dollár volt.Szerző: moviewer

A Rotten Tomatoes oldalán 90%-os értékelést kapott 296 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A filmet betiltották Nigériában mivel a kormány úgy érezte, hogy a film gengsztereknek és kannibáloknak állítja be a nigériaiakat. Szerző: VFTS

A film Neill Blomkamp korábbi rövidfilmjén, az Alive in Joburgon alapszik.Szerző: VFTS

(2018. 04. 16.)
Összességében a District 9 egy erős mozi, melyet nem biztos, hogy sci-finek lehet nevezni, de akciófilmnek tényleg jó. ű Több