Kocka

Cube

A film összbevétele 501 818 dollár volt (imdb.com).

A film számtalan filmfesztiválon jelölt volt, és hét díjat meg is nyert ezek közül. Talán a legismertebb ezek közt a brüsszeli Nemzetközi Fantasy Fesztivál, ahol a legjobb film díját kapta.Szerző: respect the movies

Egy interjúban elárulta a rendező, hogy miután elkészültek a forgatással, és már csak a vágás volt hátra a kész filmhez, az első dolga az volt, hogy kivágta azt a jelenetet, melyben láthattuk volna, hogy mi van a kockán kívül.Szerző: respect the movies

A filmben szereplő fogyatékos karakter neve Kazan; ez egy létező város Oroszországban.Szerző: respect the movies

Egy interjú során a rendező elárulta, hogy Stanley Kubrick munkásságából és egy holland művész, MC Hasher tehetségéből merítette az ötletet a filmhez.Szerző: respect the movies

Mivel nagyon alacsony volt a film költségvetése, sokkal kreatívabb, tömörebb és precízebbek speciális effekteket használtak.Szerző: respect the movies

A film költségvetése 365 000 kanadai dollár volt.Szerző: respect the movies

Vincenzo Natali készített egy rövidfilmet, ami bemutatja, mi van a kockán kívül, de később a rendező megesküdött rá, hogy soha senki nem tudja meg, és a kazettát elpusztította.Szerző: kázsé

A forgatás során valójában csak egyetlen kockát használtak.Szerző: kázsé

A filmet 20 nap alatt forgatták.Szerző: kázsé

A C.O.R.E. cég ingyen csinálta meg a vizuális effekteket a torontói filmgyártás iránti elkötelezettségből.Szerző: kázsé

Minden szereplőt börtönök után neveztek el.Szerző: kázsé

A film nagy részét kézi kamerával vették fel.Szerző: kázsé