Fantasztikus labirintus

Fantasztikus labirintus

Labyrinth

Sarah-nak más se hiányzott, csak hogy megint kisöccsére, Tobbyra kelljen vigyáznia, pedig ő inkább olvasni szeretne a szobájában. Mérgében azt kívánja, bár vinné el Tobbyt a kobold király. Csodák csodájára a kívánsága teljesül, és az öccse egy mágikus birodalma kerül. Sarah-nak át kell kelnie… Több

Rendező: Jim Henson
Forgatókönyvíró: Dennis Lee, Jim Henson, Terry Jones
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1988.07.07.

2023.08.19 Ergit

Ahhoz képest, mikor készítették, még mindig élvezetes, izgalmas, különleges. Nem lehet nem kedvelni!!!

2023.04.19 JRD

George Lucas producerkedése mellett készült el az eredetileg Labyrinth című film. A forgatókönyvet pedig nem kisebb név jelzi (a rendező és a híres gyerekkönyvíró mellett), mint a Monty Phyton egyik tagja, Terry Jones. A film nemcsak egy egyszerű tör... Több

2020.04.28 Timon

Már az megvett,hogy akkoriban mennyire nagyszerű látványtervezésnek örvendhet.Élmény volt,de rendesen végigizgultam,és semennyire sem volt szájbarágós (inkább szórakoztató) a tanulsága,miszerint jól gondoljuk meg,mit kívánunk...

2023.04.17 pj19

Gyerekkorom egyik nagy kedvence volt ez a film. Imádtam az egész képi megjelenését, a szereplőket, a történetet, mindent. Jó kis kikapcsolódás mindenkinek, időtálló film. Nézzétek meg bátran!

2016.04.16 Zsceeeka

Gyerekkoromban meglehetősen féltem ettől a filmtől , amit helyenként még most is meg bírok érteni . Viszont fantasztikus humora van , és ennyi év után sem gagyi, élvezetes volt újranézni, David Bowie játéka és a "kislányé" (aki azóta persze remek színésznővé érett) is jó volt.

Eredetileg a baba neve Freddie lett volna, de Tobynak nevezték el, mert az őt játszó Toby Froud csak a saját nevére hallgatott.Szerző: TóthB

A zsonglőrködést a kristálygömbbel a koreográfus végezte, méghozzá vakon.Szerző: kázsé

A főcímben látható baglyot számítógép generálta. Ez volt az első kísérlet fotorealisztikus számítógépes effekt alkalmazására filmben.Szerző: kázsé

David Bowie adta a csecsemő hangját a "Magic Dance" című számban.Szerző: kázsé

(2016. 01. 17.)
Egyszeri megtekintésre mindenképpen ajánlott, de ne várjuk tőle azt a mesés hangulatot, amelyre gyerekkorunkból emlékszünk. Több

(2019. 02. 13.)
Labyrinth (1986)
Megtekintés: Ezt a filmet gyermekként kell látni és akkor beépül a lelkedbe, hogy magaddal vidd a felnőttkorba. Több