Lopott idő

Lopott idő

In Time
Justin Timberlake

A nem túl távoli jövőben alapjaiban rendeződött át az élet: az idő lett az új pénznem, s azé az élet, akié a fizetőeszköz. A gazdagok 25 évesek maradnak, a szegényeknek minden perc drága kincs. Az elkülönülő világok fiatalokra és öregekre oszlanak, a semmitevőkre és a gettóba szorultakra.… Több

Premier (HU): 2011.10.27.

2024.03.29 Harper

A legjobbak egyike a műfajban

Szinte hibátlan film, amelyben minden magas hőfokon működik: rendezés, script, akciók, látvány és alakítások. A disztópikus akció műfaj egyik legjobbja. A rendező Andrew Niccol, már az 1997-es Gattacával bizonyította direktori tehetségét, de ennél a filmnél teljesedett ki igazán. Az alapgondolat, miszerint az életidőnk adja a társadalmi értékrend viszonyítását (és nem a pénz), akár igaz is lehet: hiszen mindenki ehhez igazodik ma is. A főszereplő páros nagyot alakít: Amanda Seyfried és Justin Timberlake a legjobbat hozzák ki magukból és a sztoriból. Erős 4 csillagos produkció.

2020.12.05 Yosihiro

Küzdelem az időért

Igazi időutazásban részesülhetünk egy fantáziavilágban. Bár a film nem mutatja meg az idő igazi létét, mégis egy nagyon izgalmas dolgot feszeget. Mintha mai korunkkal akarna párhuzamot vonni, és előrevetíteni valamit, ami közeleg. Az akciót igazából ... Teljes kritika

2016.04.14 ArpiHajdu és Réci

Nem rossz film, de ezt elsősorban a felvetésnek köszönheti. Megjelenik benne az a híres mondás, miszerint nem azért van szegénység a földön, mert nem tudunk enni adni a szegényeknek, hanem azért, mert nem tudjuk jóllakatni a gazdagokat. A kivitelezésben bár volt pár furcsaság, de összességében nem rossz.

2017.08.17 mamiéstöti2

A története egyedülálló és a szereplők is remekül illeszkednek a filmbe, de mégis kicsit hiányzik belőle valami kézzel foghatatlan, de azért egyszer nézhető.

2017.04.10 indingo

Elég jó film, meg is lepődtem rajta. Érdekes a története az örök kérdés az idő áll a fő témában. Végig pörgős és izgalmas a történet, tetszett. A szereplők is jól alakítottak.

Roger Deakins operatőr első digitálisan forgatott filmje. Szerző: Yosihiro

A film legrégebbi autója egy 1961-es Lincoln Continental. Ugyanilyen típusú autóban gyilkolták meg John F. Kennedy elnököt.Szerző: Yosihiro

Justin Timberlake három évvel idősebb a valóságban, mint az anyját alakító Olivia Wilde. A film 2169-ben játszódik.Szerző: Yosihiro

A film olyan emberekről szól, akiknek 25 éves koruk után nem öregszenek tovább. Sok színész – köztük Cillian Murphy és Justin Timberlake – a húszas évei végén, harmincas évei elején jár. Amanda Seyfried azonban valóban 25 éves volt a forgatás alatt.Szerző: Yosihiro

Luke Cage
2016