Az új rémálom - Freddy feltámad (Rémálom az Elm utcában 7)

Az új rémálom - Freddy feltámad (Rémálom az Elm utcában 7)

New Nightmare

Tíz évvel azután, hogy Wes Craven elkészítette a Rémálom az Elm utcában című hátborzongató horrorfilmjét, a rendezőt rémálmok gyötrik. Ezek alapján megírja egy új Rémálom-film forgatókönyvét. Szeretné, ha Nancy szerepét ezúttal is Heather Langenkamp játszaná. A színésznő azonban elutasítja ajánlatát, mivel boldog házasságban él, és a kisfiát neveli. Nem sokkal később különös telefonhívások zaklatják Heathert. Amikor a kisfia furcsán kezd viselkedni, a férje pedig meghal autóbalesetben, rádöbben, hogy a filmbéli gyilkos, Freddie Krueger áll az események hátterében.

Rendező: Wes Craven
Író: Wes Craven
Forgatókönyvíró: Wes Craven
Premier (HU): 1995.09.21.
Több

2022.09.23 erahurka

Vitán felül a sorozat legjobbja, ezért megérte az összes hülyeség, ami előtte volt (bár én mindegyikben élveztem a kreatív agybajt). Talán a legmetább horror, amit valaha láttam, ugyanakkor itt-ott kicsit kidolgozatlannak éreztem. Nem volt valami sok... Több

2020.04.21 Kóborló

a nap véleménye

Rémálom vagy rémes valóság?

Az 1984-ben Wes Craven által megálmodott Rémálom az Elm utcában tíz év alatt hét részel is megörvendeztette a horrorrajongókat. Ezen részek közül volt, ami örökre emlékezetes marad a horrorfilmek történelmében, és voltak olyan részei is, amik csak eg... Teljes kritika

Álom az álomban?Film a filmben?Hogy is van ez?Wes Craven nagyot húzott,és merészet,na és ez simán bejött.Kifejezetten jól összerakott mozi,éppen elég félelmetes,éppen elég véres,és éppen elég Freddys,nekem kifejezetten bejött.Egy nagyon izgalmas slasher.

2015.12.27 TribeBubu

Az ezt megelőző pár része a sorozatnak nem sikerült túl izmosra, de ebben Wes Craven igazán kitett magáért. Ötletes és merész a történet, a kivitelezés pedig mesteri. Persze nem olyan korszakalkotó, mint a legelső rész, de valami ilyesmi korrektséggel kellene folytatni minden horrorfilmet.

2017.09.26 koba1996

Egy teljesen új dimenzió az előző filmekhez képest. És igen, lehetséges! Bárki aki ezt olvasva azt mondja, nem lehet többet kihozni a sztoriból, mint az eddigi filmekben... de igen, lehet! Meg is tették. Tisztelet nekik.

A film végén látható stáblistán feltűnik Freddy Krueger neve, aki a filmben önmagát alakította.Szerző: Kóborló

A filmbéli Julie szerepére felkeresték Winona Ryder és Drew Barrymore színésznőket is, de mindketten visszautasították a szerepet.Szerző: Kóborló

A maga 112 perces játékidejével ez a leghosszabb Rémálom-film.Szerző: Kóborló

A film forgatása idején a Rémálom az Elm utcában 7. - A felemelkedés címet használták.Szerző: Kóborló

(2015. 11. 02.)
Az új rémálom - Freddy feltámad
A már említett fő probléma, a tartalmi önreflexióból, a cselekmény jellegéből fakadó elidegenítés ellenére azonban a lényeg igazából annyi, hogy értékes, érdekes próbálkozás lett a New Nightmare, tiszteletteljes búcsúja Wes Cravennek a Rémálom az Elm utcában világától. Tudva, hogy ő már soha nem rendezhet egy új Freddy Krueger filmet, én csak örüln... Több